Локомотив (Пловдив)

Димитър Илиев блести за Локо (Пд), "смърфовете" продължават с четворките в Първа лига (видео)

09 март 2019 | 16:51 - Обновена
Локомотив (Пловдив) разгроми Дунав с 4:1 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Така смърфовете постигнаха втора поредна победа с този резултат, след като преди седмица направиха същото и срещу състава на Берое.

Два гола за победителите реализира Димитър Илиев (24, 45), а по един добавиха Един Бахтич (35) и Игор Банович (92). За гостите се разписа Исмаил Иса в 30-ата минута.

Домакините започнаха по-активно и във втората минута можеха да открият резултата. Димитър Илиев овладя малко след центъра на терена, напредна с топка в крака, но скоростта не му достигна да се озове очи в очи с Макенджиев. Въпреки това капитанът на смърфовете отправи добър удар от границата на наказателното поле, който попадна в ръцете на гостуващия страж.

В 14-ата минута Анте Аралица надбяга Георги Динков и излезе фронтално сам срещу вратаря, но играчът на гостите го задържа пред наказателното поле. Изненадващо Волен Чинков вдигна само жълт картон на провинилия се футболист.

По-активната игра на Локо даде резултат в 24-ата минута. Тогава Буна свали с глава към Банович, който от своя страна намери Димитър Илиев в наказателното поле на русенци. Капитанът на смърфовете преодоля Ковачев и след техничен шут по земя вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 28-ата минута Чинков допусна втора сериозна грешка в ущърб на домакините. Ковачев игра с ръка пред собственото си наказателно поле, спирайки опасна атака на Локо, но реферът не видя нищо нередно и не отсъди фаул.

Само 120 секунди по-късно Дунав изравни. Васев изведе великолепно с гърди Исмаил Иса сам срещу вратаря и таранът на драконите вкара след плътен изстрел по земя. Две минути по-късно гостите бяха близо до пълен обрат, когато Иса нахлу отляво в наказателното поле и намери непокрития Щерев, който от 6-7 метра изпрати топката в аут.

В 35-ата минута Локо отново излезе напред. Банович намери Бахтич в наказателното поле, вторият стреля не много силно, но точно в долния десен ъгъл за 2:1.

В 42-ата минута Аралица надбяга Георги Динков на дясното крило, нахлу в наказателното поле и подаде към Илиев, който не успя да овладее по най-добрия начин паса и пропусна отлична възможност да реализира трети гол за своя отбор.

В заключителните секунди на първата част Локо взе солидна преднина от два гола. Волен Чинков отсъди фаул на границата на наказателното поле в полза на домакините. С изпълнението му се нагърби Димитър Илиев, който вкара в горния ляв ъгъл след великолепно изпълнение с десния крак.

През втората част положенията пред двете врати намаляха, но въпреки това Локомотив бе близо до четвърти гол в 65-ата имнута. Аралица направи двойно подаване с Илиев и стреля силно, но над напречната греда.

В 79-ата минута Ковачев и Динков допуснаха груба грешка в опита си да овладеят топката, първият пробва да я върне с глава към Макенджиев, но по този начин изведе Аралица сам срещу вратаря. Таранът на смърфовете обаче не успя да преодолее стража на гостите, който се справи отлично в тази ситуация и предотврати четвърто попадение в своята врата.

То дойде малко по-късно, в 92-ата минута, когато Игор Банович оформи крайното 4:1 след брилянтен фалцов изстрел с десния крак.

4:1 Игор Банович 92

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 5. Георгиев, 6. Езе, 20. Петрович, 50. Томашевич, 91. Буна, 29. Ангелов, 34. Банович, 13. Бахтич, 77. Аралица, 14. Илиев

ДУНАВ: 21. Макенджиев, 24. Исаевски, 5. Динков 16. Ковачев, 77. Ахмед, 10. Фиртулеску, 11. Димов, 8. Щерев, 31. Станоев, 14. Васев, 22. Иса

Никола Марич Никола Марич88 Мухамаду Ндиайе27 Мухамаду Ндиайе
Анте Аралицаизлиза Анте Аралица  90' Красимир Станоев  Красимир Станоевжълт картон
Никола Маричвлиза Никола Марич
Игор Бановичгол Игор Банович
87' Диян Димов  Диян Димовжълт картон
80' Божидар Васев  Божидар Васевизлиза
Мухамаду Ндиайе  Мухамаду Ндиайевлиза
Един Бахтичизлиза Един Бахтич  68'
Ален Ожболтвлиза Ален Ожболт
66' Александър Исаевски  Александър Исаевскижълт картон
63' Свилен Щерев  Свилен Щеревизлиза
Ахмед Ахмедов  Ахмед Ахмедоввлиза
Милош Петровичизлиза Милош Петрович  46' Драгош Фирцулеску  Драгош Фирцулескуизлиза
Лукас Масоеровлиза Лукас Масоеро  Мартин Станкев  Мартин Станкеввлиза
Димитър Илиевгол Димитър Илиев  45' Емин Ахмед  Емин Ахмеджълт картон
Един Бахтичгол Един Бахтич  34'
30' Исмаил Иса  Исмаил Исагол
Димитър Илиевгол Димитър Илиев  24'
18' Свилен Щерев  Свилен Щеревжълт картон
14' Георги Динков  Георги Динковжълт картон