Ограничават игровото време на ЛеБрон

Суперзвездата на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс ще доиграе остатъка от редовния сезон с ограничение в минутите. Очакванията са Краля да не играе повече от 28 до 32 минути на мач, а също така съществува и възможност той да получава почивка в случаите, в които “езерняците” играят в два последователни дни, съобщава Yahoo Sports.

До решението се е стигнало след разговор между Джеймс, неговия личен треньор и хора от фронтофиса не Лейкърс. След загубата си от Денвър тимът на Люк Уолтън вече е с баланс 30-35 и е на шест победи от осмото място в Западната конференция, а шансовете за класиране за плейофите вече са илюзорни.

Така по всяка вероятност серията на ЛеБрон от осем последователни участия във финалите на НБА ще приключи, също както и поредицата му от тринадесет поредни класирания за плейофите.