Юве загря за Атлетико с разгром, младок блесна в отсъствието на Кристиано (видео)

Резервите на Ювентус се оказаха прекалено силни за Удинезе и разгромиха "фриуланите" с 4:1 в първи мач от 27-ия кръг в Серия "А". Младата надежда Мойс Кийн вкара първите два гола и показа, че на него може да се разчита. Емре Джан от дузпа и Блес Матюиди довършиха гостите, които все пак стигнаха до почетно попадение благодарение на Кевин Лазаня.

Отборът на Масимилиано Алегри вече има аванс от 19 точки пред втория Наполи, след като спечели директния двубой помежду им преди седмица, и няма никакви съмнения, че за осми пореден път ще ликува с титлата.Голямата цел пред "бианконерите" обаче е триумф в Шампионската лига, където трябва да заличат пасив от два чисти гола срещу Атлетико Мадрид. Мачът днес беше генерална репетиция за реванша срещу "дюшекчиите" на 12 март.

Очаквано Алегри реши да запази силите на част от звездите си, начело с Кристиано Роналдо. Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи, Пауло Дибала и Марио Манджулич също бяха пейката. На върха на атаката стартира младокът Мойс Кийн, подкрепян от Федерико Бернардески и Алекс Сандро, който игра като ляво крило. В центъра на защитата пък си партнираха Андреа Бардзали и Даниеле Ругани.

Аут за Юве, който още няма загуба от началото на сезона в Серия "А", бяха наказаните Жоао Кансело и Миралем Пянич, както и контузените Сами Кедира, Хуан Куадрадо и Дъглас Коща.

Удинезе беше в добра форма и се отдалечи от опасната зона след домакинските победи над Киево и Болоня. "Фриуланите" обаче са слаб гост - те имаха само един успех далеч от дома и не се бяха разписвали в последните си 5 визити преди тази в Торино.

Старши треньорът на Удинезе Давиде Никола не можеше да разчита на Марко Д'Алесандро, Валон Бехрами и Емануел Баду, които още лекуват травми. Роландо Мандрагора пък бе наказан и пропусна мача срещу бившия си клуб. В предни позиции бе триото Марвин Зеегелар, Родриго де Паул и Игнасио Пусето. Не за първи път сред стартовите 11 на Удинезе нямаше нито един италианец.

Това бе мач №200 за "Старата госпожа" на "Алианц Арена". През есента грандът от Торино се наложи с 2:0 в Удине, а головете бяха дело на Родриго Бентанкур и Кристиано Роналдо.

19-годишният Кийн се възползва максимално от шанса да е титуляр и с два гола до почивката реши всичко в полза на домакините. Единствената лоша новина за Юве през първите 45 минути беше контузията на Андреа Бардзали, който трябваше да бъде заменен от Лео Бонучи.

Кийн откри с може би първото си докосване до топката. Това стана в 11-ата минута, когато Алекс Сандро пресече пас в половината на Удинезе, напредна и центрира към младия си съотборник, който от няколко метра не сбърка - 1:0. Юве можеше да вкара и втори гол малко по-късно, но сантиметри не стигнаха на Ругани да прати топката в мрежата. Бернардески впечатли с техника и опит да изненада Хуано Мусо от далечна дистанция, но ударът му не се получи.
В средата на полувремето Бардзали, който 4 месеца беше контузен, напусна принудително. Ветеранът видимо се ядоса, а мястото му в центъра на защитата зае Бонучи. С травма напусна и Брам Нуйтинк от Удинезе.

В 39-ата минута Кийн наказа нова грешка в отбраната на гостите. Той открадна топката от Секо Фофана, показа скорост и заблуди, че ще подава, но вместо това стреля до близката греда и покачи на 2:0.След почивката мачът на практика се доиграваше, но Юве вкара още два гола. Кийн беше в основата на всичко интересно пред вратата на Удинезе и спечели дузпа, след като беше повален от Николас Опоку. Публиката очакваше младокът да стреля в опит да оформи хеттрика си, но зад топката застана Емре Джан и с лекота преодоля Мусо.

В 71-ата минута резултатът стана 4:0. Бентанкур центрира от десния фланг, а Матюиди с глава разстреля вратаря на “фриуланите”. Това беше първият мач през сезона, в който Юве вкарва повече от три гола.

“Старата госпожа” се отпусна чак в последните минути и позволи на Удинезе да върне едно попадение. Негов автор стана Лазаня с много прецизен изстрел по диагонала, който не остави шансове на Войчех Шчесни.

В самия край на двубоя дебют за Юве направи Ханс Кавилия.