Еспаньол изпусна победата на "Сан Мамес" (видео)

Отборите на Атлетик Билбао и Еспаньол откриха 27-ия кръг в Ла Лига с равенство - 1:1. Въпреки че баските бяха по-добрият отбор, те стигнаха до точката чак в 80-ата минута благодарение на ветерана Раул Гарсия. Преди това Факундо Ферейра бе дал преднина на гостите от Барселона с дебютното си попадение в испанския футбол.

Аржентинецът, привлечен от Бенфика, се разписа в 9-ата минута след перфектна асистенция на Ву Лей. Китаецът свали топката с глава към своя съотборник и той от въздуха опъна мрежата.Атлетик отговори с мощен натиск и няколко чисти положения пред вратата на Диего Лопес. Иняки Уилиямс и Икер Муниаин обаче не успяха да преодолеят стража на Еспаньол. Второто полувреме премина отново с неспирини атаки на баските и равенството стана факт в 80-ата минута, когато Ибай Гомес намери в наказателното поле Раул Гарсия, а той продължи с глава пътя на топката за крайното 1:1.

В класирането двата отбора имат по 34 точки, но Еспаньол е на 10-о място, а Атлетик е 12-и.