Трагичната защита провали Шалке в Бремен

Шалке 04 регистрира нов провал в Бундеслигата и е все по-близо до опасната зона. След като преди седмица инкасира загуба с 0:4 у дома от Фортуна (Дюследорф), днес тимът от Гелзенкирхен отстъпи с 2:4 на Вердер (Бремен) и вече е в серия от три поредни загуби. Брийл Емболо откри за “кралскосините”, но с два гола на Милот Рашица и един на Макс Крузе Вердер направи пълен обрат. Отново Емболо върна надеждите на Шалке поне за равенство, но Мартин Харник сложи точка на спора в последните секунди.

Двубоят се разви много интересно, а гостите могат да съжаляват за пропуските си при 1:0 в тяхна полза. Емболо се появи в титулярния състав за пръв път от 11-ия кръг и даде преднина на Шалке в 26-ата минута. Швейцарският национал се възползва от асистенция на Уестън Маккени, но домакините изравниха само пет минути по-късно чрез Рашица. Косоварят засече центриране на Крузе и от воле вкара за 1:1.В началото на второто полувреме Крузе беше фаулиран в наказателното поле и сам реализира дузпата, за да даде аванс на Вердер. В 73-ата минута Рашица сякаш сложи край на интригата с шестия си гол през сезона, но Емболо скочи най-високо след центриране от корнер в 85-ата минута и направи края на срещата доста нервен. Всичко приключи в четвъртата минута на добавеното време, когато резервата Мартин Харник гарантира победата на “бременските музиканти”.

Шалке е на 14-о място с едва 23 точки - най-лошият актив на тима от сезон 1982/83, когато изпадна. Вердер пък се изкачи на осмата позиция, а другата добра новина за отбора, освен победата, е завръщането в игра на Фин Бартелс. Халфът дълго време лекуваше травма и днес записа първи минути в официален мач от края на 2017 година.