Севиля не успя да пребори Славия (Прага) като домакин (видео)

Отборите на Севиля и Славия (Прага) завършиха при резултат 2:2 на “Рамон Санчес Писхуан” в среща от 1/8-финалите на Лига Европа. Домакините на два пъти повеждаха чрез Висам Бен Йедер (1’) и Мунир Ел Хадади (28’), но гостите възстановяваха равенството чрез Мирослав Стох (25’) и Алекс Крал (39’).

Мачът започна вихрено за андалусийци, които откриха резултата още в 1-ата минута. Евер Банега отне топката и я подаде на Бен Йедер, който я прати в противниковата врата. Чехите заиграха по-смело и изравниха в 25-ата минута чрез Стох, чийто далечен изстрел рикошира в крака на Марко Рог и завърши с гол. Играчите на Севиля не чакаха дълго, за да излязат за втори път напред в резултата. Това се случи още в 28-ата минута, когато Мунир засече с воле центриране от корнер. Гостите обаче не се уплашиха и отново стигнаха до изравнително попадение, което дойде в 39-ата минута, когато Крал вкара с рамо след изпълнение на ъглов удар. Второто полувреме обаче не предложи нови голове и така двата тима ще решат спора помежду си на реванша след седмица в Прага.