Интер пропусна дузпа, но трябва да се радва след първия мач срещу Айнтрахт (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) и Интер не намериха път към мрежата и завършиха 0:0 в първи двубой от 1/8-финалите в Лига Европа. Най-близо до гола бяха италианците в 22-ата минута, но тогава Марсело Брозович пропусна дузпа. Домакините имаха основателни претенции за наказателен удар и в тяхна полза в 53-ата минута, но съдията не ги уважи. Първото полувреме беше равностойно, като особено в началото “нерадзурите” имаха по-чистите положения. С напредването на времето обаче се играеше само пред тяхната врата и в края Самир Ханданович трябваше да показва класа, за да запази резултата. Реваншът на “Сан Сиро” е след седмица, а в него Интер ще е без Лаутаро Мартинес и Квадво Асамоа, които "изгоряха" заради жълти картони.

Носителят на Купата на Германия, който все още е непобеден в надпреварата, преследваше нов успех с нападателното трио Себастиен Алер, Мият Гачинович и Лука Йович. Анте Ребич беше аут заради травма. В много силна форма се намират халф-бековете Дани да Коща и Филип Костич, които и днес бяха сред титулярите.

При поредното отсъствие на Мауро Икарди гостите от Милано започваха с Лаутаро Мартинес в атака, а зад гърба му действаха Борха Валери, Матео Политано и Иван Перишич. Марсело Брозович и Милан Шкриняр се завърнаха след наказания.

Над 50 000 зрители изпълниха "Комерцбанк Арена".
"Нерадзурите" можеха да открият още във 2-ата минута, когато Перишич беше изпуснат по лявото крило, но сгреши при паса. Секунди по-късно се стигна и до първия удар в една от двете врати - на Данило Д'Амброзио, но Кевин Трап нямаше проблеми.
Силното начало на италианците продължи с остър пробив на Политано в 4-ата минута, който принуди Костич да го спре с цената на жълт картон.
Футболистите на Айнтрахт се съвзеха и изнесоха играта напред и в 10-ата минута Алер внесе напрежението в наказателното поле на съперника.
Италианците имаха нова добра възможност в 11-ата минута, но Д'Амброзио пропусна с глава.
В 21-вата минута се стигна до много спорна ситуация, при която реферът даде дузпа за Интер. Тогава Уилям Колъм прецени, че Желсон Фернандес е фаулирал Лаутаро Мартинес. На този етап в турнира обаче няма ВАР.

Зад бялата точка застана Брозович, след като преди това отказа да предостави изпълнението на Перишич. Вратарят Кевин Трап обаче отрази изстрела му.
Играчите от Айнтрахт организираха опасна атака в 30-ата минута, но Алер не успя да засече добре.
Началните минути на второто полувреме бяха за играчите на Адолф Хютер. В 51-вата Ндика изпрати топката в мрежата, но попадението не беше зачетено заради засада на Алер.
Две минути по-късно домакините имаха претенции за наказателен удар за фал на Д'Амброзио срещу Алер, но арбитърът подмина ситуацията. Треньорът Хютер се ядоса и започна да спори, заради което беше изгонен.
В 58-ата минута Интер остана без Перишич, който получи травма.
Малко след това Да Коща получи пас на 3-4 метра от голлинията, но нанесе много слаб удар с глава.
Същото в 70-ата минута стори и Мартин Хинтерегер, с което пропусна "златна" възможност да изведе Айнтрахт напред.
"Орлите" видимо превъзхождаха съперника физически и имаха сили да атакуват. Последваха обаче пропуски на Йович, Гачинович и Пасиенсия.
До края гостите почти не минаха центъра, но се затвориха и успяха да задържат резултат.