Левски ще играе и за ЦСКА срещу Нефтохимик днес

Словенският национал Джорджевич под въпрос за шампионите

Левски приема днес от 18:30 часа Нефтохимик в най-интересния двубой от предпоследния 21-ви кръг на Суперлигата. Волейболистите на сините ще опитат да спрат полета на шампионите, които под ръководството на Николай Желязков се намират в серия от 7 поредни победи в първенството. Последното поражение на бургазлии датира от 20 януари, когато Добруджа ликува с 3:0 и на практика "изяде" главата на Найден Найденов, който след този мач бе освободен.

38 Левски - Добруджа 3:2

Двубоят е от стратегическо значение в борбата за второто и четвъртото място преди плейофите. На практика играчите на Владимир Николов ще се изправят срещу шампионите, излизайки не само за себе си, но и за... вечния съперник ЦСКА. Победа за Левски ще им позволи до последно да се надяват за заемане на четвъртата позиция в класирането, докато поражение на практика ще ги откаже от тези им амбиции. Освен това подобен развой на събитията ще даде възможност на червените да останат на второто място, като съставът на Сашо Попов има гостуване на Хебър следващата седмица, но тигрите вече ще са си гарантирали първата позиция и сигурно ще съхранят част от водещите си имена за плейофите.

11 Нефтохимик - Олимпиакос 3:1

От друга страна, Нефтохимик ще направи решителна стъпка именно към изместване на ЦСКА, ако вземе три точки в София. Шампионите имат сравнително лека програма впоследствие - гостуване на Черно море в отложен мач и домакинство на Пирин Разлог. Двубои, в които при нормално стечение на обстоятелствата тимът на Николай Желязков би трябвало да извлече максимума. И ако това се случи, то Нафтата ще посрещне плейофите като втори в подреждането, което би било стратегическо класиране при евентуален полуфинал именно с ЦСКА. Както е известно, армейците нямат победа в Бургас повече от 10 години!

За днешния мач Владо Николов ще разчита на най-доброто, което има в селекцията си.

Очаква се Трифон Лапков и Иван Петров да започнат като двойка посрещачи за сметка на Гордан Люцканов, който да остане на пейката. За Нефтохимик пък до последно под въпрос е Ален Джорджевич. Словенският национал има проблеми с кръста и е малко вероятно да може да вземе участие в мача.