Две асистенции на Жоаозиньо за важна победа на Динамо (видео)

Гол в 94-ата минута на младока Вячеслав Грульов донесе на Динамо (Москва) три точки от гостуването на Уфа  впървия пролетен кръг от руското първенство. Динамовци се наложиха с 2:1 и вече са в горната половина на таблицата, а съперникът им остана в зоната на изпадащите. Голяма заслуга за победата на Динамо има бившият футболист на Левски Жоаозиньо, който направи две асистенции.

Мачът на стадион "Нефтяник" се игра при постоянен снеговалеж. Уфа имаше късмета да поведе в 32-ата минута след груба грешка на Тони Шунич. Босненският национал върна нескопосано топката към Антон Шунин, но пръв до нея достигна Силвестър Игбун и опъна мрежата.
През второто полувреме Динамо отговори подобаващо. В 60-ата минута Жоаозиньо центрира от корнер, а Евгений Луценко с глава вкара за 1:1. Този резултат изглеждаше логичен, но динамовци успяха да изтръгнат победата в заключителните секунди, когато отново Жоаозиньо изпълни ъглов удар и влезлият като резерва Грульов се оказа най-съобразителен в наказателното поле, за да осигури перфектен пролетен старт на "бяло-сините".

Уфа има тежко гостуване на Зенит в следващия кръг, а Динамо ще играе столично дерби със Спартак (Москва).