Валенсия изпраща перфектна седмица (видео)

Голове на Родриго и резервата Кевин Гамейро донесоха на Валенсия успех с 2:0 в домакинството на Атлетик Билбао. Трите точки сложиха край на серията от 4 поредни равенства на "прилепите", които вече са на 7-о място в класирането и спокойно могат да атакуват Топ 4. Гостите от "Сан Мамес" не бяха допускали попаденив в предишните си 3 мача в Ла Лига, но напористата игра на Валенсия след почивката ги постави на колене.

По-рано през седмицата Валенсия елиминира Бетис на полуфиналите за Купата на краля, а с днешния успех продължи възходящото си представяне от началото на календарната година. Атлетик повече владееше топката, но футболистите на Гайска Гаритано не се възползваха от положенията си пред вратата на Нето.

Първото попадение на Валенсия беше истинска наслада за окото. Отбеляза го Родриго в 49-ата минута след перфектна комбинация със Санти Мина. Двамата разсякоха защитата на баските през центъра, Санти Мина свали топката за съотборника си с глава, а той от въздуха я заби в мрежата на Яго Ерерин.Силно включване в двубоя направи Гамейро. Французинът пропусна да се разпише след пас директно от вратата на Нето, но малко преди края на редовното време. Подаването бе на друга резерва - Карлос Солер, а Гамейро технично засече в мрежата на гостите за финалното 2:0.

В следващия кръг Валенсия ще гостува на Жирона, а на Атлетик Билбао предстои мач у дома срещу Еспаньол.