Макс Крузе нареди Вердер до Ювентус и ПСЖ

С гол на Макс Крузе Вердер (Бремен) стигна до 1:1 при гостуването си на Волфсбург в последния мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. По този начин тимът продължава силната си серия от началото на сезона да вкарва поне по веднъж във всеки един двубой за първенство. С такова постижение в топ 5 първенствата на Европа могат да се похвалят още само Ювентус и Пари Сен Жермен.

Капитанът на Бремен беше точен в 74-ата минута, с което заличи предимството на Волфсбург, дошло след попадение на Джон Антъни Бруукс в 54-ата минута. Защитникът на “вълците” се разписа с глава след грешка на вратаря Иржи Павленка. Само две минути по-рано стражът на гостите беше направил отлично спасяване срещу Феликс Клаус, който се беше оказал сам срещу него.

Мачът беше равностоен и крайният резултат отразява напълно показаното през 90-те минути.

След този кръг обаче домакините загубиха мястото си в топ 6 за сметка на Байер (Леверкузен). Вердер пък е десети, след като има четири “хикса” в най-скорошните си пет срещи в Бундеслигата.