Сензация в Глазгоу – Милан Трайкович е шампионът на 60 метра с препятствия

Милан Трайкович поднесе една от големите сензации в последния ден на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Глазгоу. Сърбинът с кипърски паспорт се възползва от това, че никой не го слагаше в сметките за медалите на 60 метра с препятствия и стигна до златото от първи коридор с резултат от 7.60 секунди.

Трайкович беше седми на 110 м/пр на Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г., а на последното европейско първенство в зала в Белград завърши шести.

Европейският шампион на открито от Берлин 2018 Паскал Мартино-Лагард (Франция) спечели сребърния медал със 7.61 сек, а сънародникът му Аурел Манга се поздрави с третото място със 7.63 сек.

Големият фаворит за титлата Орландо Ортега (Испания) остана четвърти със 7.64 сек, а шампионът от преди две години Андрю Поци (Великобритания) завърши шести със 7.68 сек, като беше изпреварен още и от петия Констадинос Дувалидис (Гърция) със 7.65 сек.