Щутгарт напомни за себе си във важен момент (видео)

Осем мача след последната си победа в Бундеслигата играчите на Щутгарт показаха мускули в битката за спасение и разгромиха с 5:1 прекия си конкурент Хановер 96. С този успех швабите запазват 16-о място и са на 2 точки от Аугсбург - първият тим над опасната зона. “96” пък остават на предпоследна позиция - вече на 5 пункта зад днешния си съперник.

До днес футболистите на Щутгарт бяха вкарали само 17 гола и имаха едва един успех на свой терен, но показаха, че са готови за възход. Марио Гомес откри още в 4-ата минута при първата от последвалите безброй грешки в защитата на Хановер.

С това си попадение бившият национал увеличи сметката си в Бундеслигата на 169 гола. Единствен Роберт Левандовски (195) има повече от него от футболистите, които са дошли в шампионата след Супер Марио. Гомес реализира средно на 134 минути, което е най-добрият показател сред всички германски играчи за последните 15 години.

Този следобед ветеранът можеше да се разпише още веднъж, но в 22-ата минута пропусна сам срещу вратаря.

След това вниманието се насочи към двама негови съотборници - Озан Кабак и Стивен Цубер. Зимните попълнение реализираха по два пъти и обраха аплодисментите.

Турският защитник заби две попадения с глава още до почивката - в 16-ата и 45-ата минути. Това са и изобщо първите му голове в професионалния футбол.

Цубер пък, който е преотстъпен от Хофенхайм, порази целта в 78-ата и 81-вата минути. Преди него в 68-ата минута Жонатас беше дал някакви надежди на гостите, но те набързо се изпариха.

За състава на Маркус Вайнцийрл се задава тежка програма, тъй като последователни противници ще са Борусия (Дортмунд), Хофенхайм и Айнтрахт (Франкфурт).