Куалярела продължава с наказателната си акция

Фабио Куалярела продължава да пише история с отбора на Сампдория. Опитният нападател вкара два гола при победата на тима с 2:1 като гост на СПАЛ в среща от 26-ия кръг на Серия "А". С попаденията си днес ветеранът измести Кшищоф Пьонтек от втората позиция при голмайсторите и вече има равен брой голове с Кристиано Роналдо. Двамата са отбелязали по 19 попадения в 25 мача, но тази вечер португалецът може отново да стане едноличен лидер, ако отбележи във вратата на Наполи. В класирането Сампдория заема 8-а позиция с 39 точки, а СПАЛ е 16-и с 23 пункта.

Фабио Куалярела изведе Сампдория напред в резултата още в 4-ата минута. Ветеранът засече акробатично добро центриране на Бартош Бережински от десния фланг и не остави шанс на стража Емилиано Вивиано. Само седем минути по-късно Куалярела вкара втория си гол в мача. Нападателят отново показа хищническия си нюх пред гол, като този път засече с глава центриране на Карол Линети от лявото крило.
През второто полувреме гол на Серджо Флокари от състава на СПАЛ не бе зачетен след намесата на системата ВАР. В първия момент домакините изразиха бурно радостта си от попадението, но главният съдия Фабрицио Паскуа видя, че голът е бил отбелязан от положение на засада и даде сигнал играта да продължи при резултат 0:2 в полза на Сампдория.

В четвъртата минута на добавеното време Ясмин Куртич върна надеждите на СПАЛ за спечелване поне на точка от днешния двубой с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар. Малко по-късно обаче Тиаго Сионек за грубо нарушение в краката на противников футболист, което му издейства директен червен картон.