Златан Ибрахимович донесе трите точки за ЛА Галакси (видео)

Отборът на Лос Анджелис Галакси стартира сезона с труден успех с 2:1 над Чикаго Файър. В герой за тима на Гийермо Скелото се превърна легендата Златан Ибрахимович, който реализира победното попадение.

Първата интересна ситуция в срещата дойде още в 15-ата минута, когато Карлос Антуна центрира на втора греда към Роман Алесандрини, но френското крило стреля право в ръцете на стража на Чикаго. Десет минути по-късно сръбският национал Александър Катай бе много близо до гола, но Дейвид Бингам майсторски изби кълбото в ъглов удар. Малко по-късно и Коралес се опита да изненада вратаря на ЛА, но отново Бингам се намеси. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме започна мечтано за гостите. Три минути след подновяването на играта Диего Полента върна лошо назад, нападателят на Чикаго Сапонг открадна топката и с лекота я вкара в мрежата на домакините.

В 55-ата минута Франковски бе близо до втори гол във вратата на Дейвид Бингам, но гредата спаси опитния страж.

В 68-ата минута играчите на Гийермо Скелото изравниха резултата. Резервата Ефран Алварес проби отдясно и центрира към Даниел Стеърс, който с глава не остави шансове на вратаря на Чикаго.

В 80-ата минута Крис Понтиус получи подаване, след което влезе в наказателното поле и стреля с левия крак, кълбото се отби в гредата, а при добавката Златан Ибрахимович с глава донесе трите точки на своя тим.

ЛА Галакси - Чикаго Файър 2:1