Александров матира Добруджа в "Надежда", Кокала бесен

Отборът на Локомотив (София) записа втора поредна победа във Втора лига през тази пролет. "Железничарите" надвиха с 2:0 Добруджа в домакинството си от 19-ия кръг на сезона. В герой за столичани се превърна Александър Александров, който отбеляза и двата гола за тима. Завърналият се от Дунав (Русе) халф беше точен след статични изпълнения. Първо даде аванс на Локото в 69-ата минута след гол от дузпа, а секунди преди края на мача оформи крайния резултат с отлично изпълнение на пряк свободен удар.

60 Локомотив(София) - Добруджа

Наставникът на гостите Емил Велев, който беше наказан и гледа мача от Сектор "А" на стадион "Локомотив", бе бесен на съдията

Васимир Маруан Ел-Хатиб. Специалистът имаше претенции за дузпата, с която бившият му тим поведе в резултата.
Двубоят беше равностоен и доста скучен през първите 45 минути, когато головите положения липсваха и пред двете врати. След почивката домакините се опитаха да бъдат по-активни, като в 62-ата минута Цветомир Вачев пропусна от добра позиция. Пристигналият от Пирин нападател вкара два гола в дебюта си срещу Лудогорец 2, като имаше голямо желание да се разпише и пред новите си фенове.
Малко по-късно дойде най-спорната ситуация в мача. Реферът посочи бялата точка за фаул срещу Александров. Това обаче не беше прието от играчите на треньорите на гостите, които протестираха бурно. Зад топката застана потърпевшият, който даде аванс на домакините.

Десетина минути преди края между двата състава имаше напрежение. Причината за това бе, че играч на Локомотив лежеше на земята и чакаше лекарска намеса, докато футболист на гостите се опита да го избута извън терена. Това ядоса играчите на "железничарите" и последва меле, но реферът овладя положението.
В последната минута резервата Илиян Василев се откъсна сам срещу вратаря, но ветеранът в защитата на гостите Михаил Венков го фаулира и получи директен червен картон. Александров удвои с хубаво изпълнение от фаул и вече има два гола от два мача за тима тази пролет. Миналия сезон Александров вкара три попадения в 17 мача.
След мача Кокала беше бесен на рефера, като обяви, че отборът му ще подаде жалба срещу съдийството.

Локомотив има вече 25 точки, като заема седмо място. Добруджа остана на последно място с 11 точки. Другият кръг Локото гостува на лидера Царско село, докато "жълто-сините" посрещат Черноморец (Балчик).