ЦСКА-София размаза Септември с хеттрик на Али Соу, "червените" с дузпа в 10-ата секунда (видео)

ЦСКА-София разгроми Септември с 5:1 в мач от 24-ия кръг на Първа лига и се доближи на две точки от лидера Лудогорец преди утрешното домакинство на орлите срещу Ботев (Враца). Три гола вкара Али Соу (2 д., 23, 74), а по един добавиха Жоржиньо (18) и Енрике (28). За гостите се разписа Илия Димитров (89).

21 ЦСКА-София - Септември (София)

Наставникът на червените имаше доста проблеми с контузени и наказани състезатели преди този сблъсък, но това не се отрази на представянето на тима. Аут поради травми бяха Бодуров, Евандро, Жеферсон и Стипица, а санкционирани - Чорбаджийски и Джеси.

В титулярния състав място намери единственото ново попълнение през зимата Нуно Томаш. По крилата играха Жоржиньо и Енрике, а атаката поведе Али Соу. От първата минута стартира младият Валентин Антов.

Срещата започна ударно за черевните, които получиха право да изпълнят дузпа още в 10-ата секунда. Малинов нахлу в наказателното поле, бутна се с доскорошния играч на ЦСКА-София Александър Дюлгеров и реферът Петър Костадинов прецени, че това е достатъчно да отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Али Соу, който вкара след рикошет на топката в лявата греда.

След четвърт час игра Здравко Димитров се възползва от грешка на Бикел, преодоля халфа на домакините и шутира от 25 метра, но покрай лявата греда.

Малко по-късно, в 18-ата минута, ЦСКА-София поведе с 2:0 след поредица от груби грешки в редиците на гостите. Първо двама от играчите на Септември не се разбраха добре и изведоха Енрике по лявото крило. Нападателят напредна, но си бутна дълго топката и тя попадна в краката на Башлиев. Защитникът на гостите можеше спокойно да я изчисти, но предпочете да я остави да излезе в аут. Енрике обаче му я отне и пусна към Жоржиньо, който на празна врата покачи на 2:0.

В 23-ата минута футболистите на Любослав Пенев вкараха трети гол. Новото попълнение Нуно Томаш изведе с 60-метров пас Али Соу отляво, таранът напредна и подаде към Жоржиньо, който се откъсваше сам срещу вратаря, но Георгиев излезе добре и предотврати опасността. Топката се върна в краката на Али Соу, който с шут по земя покачи на 3:0.

Голеадата в червено продължи и в 28-ата минута, в която Томаш намери Енрике, крилото напредна и с удар по земя намери долния ляв ъгъл за 4:0.

Пет минути след началото на втората част домакините можеха да вкарат и пето попадение. Али Соу изведе Малинов в наказателното поле, халфът шутира, но Янко Георгиев спаси. В 74-ата минута ЦСКА-София все пак стигна до пето попадение. Атанасов намери Али Соу, който оформи своя хеттрик с изстрел над излезлия да го пресрещне Георгиев.

До края на срещата Септември стигна до почетен гол. Негов автор стана Илия Димитров, който вкара майсторски с глава след центриране от корнер в 89-ата минута за крайното 5:1.

ЦСКА-СОФИЯ - СЕПТЕМВРИ 5:1