Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Манчестър Юнайтед припомни за времената на Фъргюсън след обрат над Саутхамптън

Манчестър Юнайтед взе трудна и ценна победа с 3:2 над Саутхамптън на своя “Олд Трафорд” в среща от 29-ия кръг на Висшата лига и напомни за времената на легендарния сър Алекс Фъргюсън, когато домакините търсеха победата до самия край. С тези три точки “червените дяволи” се завърнаха в топ 4, след като по-рано днес Арсенал не успя да победи Тотнъм и завърши наравно в лондонското дерби между двата тима. Головете за Манчестър Юнайтед отбелязаха Андреас Перейра и Ромелу Лукаку, който се отличи с два. За “светците” впечатляващи попадения извън наказателното поле се отличиха Ян Валери и Джеймс Уорд-Праус.

Домакините отново бяха без няколко от най-важните си играчи - Неманя Матич, Андер Ерера, Антони Марсиал и Джеси Лингард. За гостите отсъстваха Дани Ингс, Майкъл Обафеми и Марио Лемина.

В 5-ата минута дойде и първото по-опасно положение пред вратата на гостите. Андреас Перейра направи опит да центрира, но топката се насочи към вратата и Ангъс Гън направи спасяване. При последвалият корнер се получи разбъркване, а Погба бе близо до това да отбележи, но стражът отново бе на висота и спаси изстрел от само няколко метра пред своята врата.

В 11-ата минута Яник Вестергорд бе изпуснат при корнер пред Давид Де Хеа, но топката премина на метър от вратата. В 17-ата минута при бърза контраатака Пол Погба изведе с хубав пас Рашфорд само срещу вратаря, но нападателят бе спрян от вдигнатия флаг на страничния рефер.

В 26-ата минута Ян Валери отбеляза фантастичен гол, с който “светците” поведоха на “Олд Трафорд” - 1:0. Топката попадна в младока след подаване по ширина от Чарли Остин, той напредна добре и изстреля истински снаряд малко преди десния ъгъл на наказателното поле на “червените дяволи”, който се оказа не по възможностите на Де Хеа.

Манчестър Юнайтед можеше да изравни в 36-ата минута, след като Андреас Перейра центрира добре отляво, но Лукаку не можа нанесе удар от точката за дузпа. В 40-ата минута капитанът на домакините Ашли Йънг центрира отдясно, Крис Смолинг отправи хубав удар, но топката отиде на около метър от десния стълб на вратата, където и Мактоминей също не успя да порази целта.

42-ата минута Райън Бетртанд бе дръпнат от Йънг, но топката излизаше от наказателното поле и рефера не посочи бялата точка.

Само няколко минути след подновяването на играта топката бе центрирана в наказателното поле, където срещна ръката на защитник, а при последващото съприкосновение контузия получи Алексис Санчес, който бе почти незабележим до този момент на терена. На негово място се появи Диого Далот, който две минути по-късно центрира отдясно, но Рашфорд пропусна да отбележи отблизо.

В 54-ата минута топката попадна в Андреас Перейра в центъра на терена, той напредна добре и изстреля топката по прекрасен начин в левия ъгъл на Ангъс Гън за 1:1.

Само 5 минути по-късно Перейра изведе Лукаку в наказателното поле, при положението остана съмнение за засада, но белгийският таран се справи с един защитник и прати топката в обратния ъгъл на вратаря за 2:1. В 68-ата минута разменени пасове в наказателното поле на “светците” между Шоу и Лукаку можеха да доведат до трето попадение на белгиеца, но в крайна сметка Вестергорд успя да изчисти топката.

Ново великопено попадение на гостите в 75-ата минута доведе до ново равенство в резултата - 2:2. Ашли Йънг фаулира Стюард Армстронг пред наказателното поле, а Джеймс Уорд-Праус не остави никакви шансове на Де Хеа със своето изпълнение и шокира домакините за втори път в срещата. Веднага след гола Саутхамптън стоеше по-добре на терена и успя да задържи своя противник далеч от своето наказателно поле.

В 89-ата минута обаче Ромелу Лукаку отбеляза трети гол за своя тим. Топката бе разиграна с няколко паса пред наказателното поле, а в крайна сметка Фред подаде към централния нападател, който от дъгата прати топката в ъгъла зад Гън.

В 94-ата минута Рашфорд бе фаулиран в наказателнотот поле, след като играч на “светците” го фаулира отзад. Пол Погба обаче пропусна отсъдената дузпа, след като силният му изстрел в средата на вратата бе отразен с крак от вратаря на гостите. Това бе и последното действие в мача, който подпечата поредната победа на Оле Гунар Солскяер във Висшата лига, който все още няма загуба в местните турнири.
В следващият кръг Манчестър Юнайтед гостува на Арсенал, докато момчетата на Ралф Хазенхютъл посрещат Тотнъм.