Паметен миг: Ла Лига видя първия си китайски гол (видео)

За първи път в историята на испанското първенство китаец вкара гол, което е голям бонус от маркетингова гледна точка за Ла Лига. Голямата звезда на азиатската страна Ву Лей се разписа за Еспаньол при домакинския успех с 3:1 над Валядолид в мач от 26-ия кръг. Нападателят беше точен в 65-ата минута за 3:1, с което на практика реши срещата.

Ву Лей дойде в Испания в края на януари от Шанхай СИПГ, където се беше превърнал в жива легенда. Дебютните му минути в шампионата срещу Виляреал на 3 февруари бяха наблюдавани в пряко предаване от около 40 млн. китайци, а в Испания цялата аудитория на самата среща беше от 177 000.

Днес Ву реализира в ситуация сам срещу вратаря, като се измъкна на ръба на засадата.

Срещата беше много интересна и стартира с гол за Еспаньол още в 18-ата секунда, реализиран от Борха Иглесиас. Тогава Ел Панда беше изведен от Оскар Мелендо и прехвърли вратаря за 1:0. Това вече е най-бързият гол през сезона в Примера.

“Папагалчетата” пропуснаха да дръпнат с 2:0 още във 2-ата минута, когато Серхи Дардер се озова очи в очи с Жорди Масип, но стражът на Валядолид спаси.

После обаче гостите се съвзеха и в 17-ата минута Рубен Алкарас изравни с много хубав изстрел - 1:1.

Валядолид дори получи шанс за пълен обрат още преди почивката, след като в добавеното време Сержи Гуардиола си спечели дузпа. Нападателят обаче я пропусна, след като загуби спора с вратаря Диего Лопес.

Това се оказа преломен момент, защото през второто полувреме превъзходството на Еспаньол беше категорично и доведе до два гола в мрежата на съперника. В 55-ата минута - в момент, в който домакините даже бяха с човек по-малко заради оказване на медицинска помощ - Марио Ермосо реализира за 2:1.

Десет минути по-късно пък дойде и попадението на Ву Лей.

Това е пети пореден двубой за Еспаньол без поражение и отборът вече е само на 4 точки от зона “Европа”. При Валядолид положението е доста тежко - четвърта загуба в последните пет кръга, с което опасността от изпадане е все по-сериозна.