Тевес отново носи победата на Бока Хуниорс

Аржентинският шампион Бока Хуниорс постигна втора поредна победа като гост в местната Суперлига. "Генуезците" надвиха с 3:1 Унион Санта Фе в двубой от 21-ия кръг на първенството. "Жълто-сините" стигнаха до пълен обрат, след като на почивката губеха в резултата. Точен за "червените" беше Фрагапане в 19-ата минута от дузпа. Секунди преди края на първата част защитникът Дамиан Мартинес беше изгонен от рефера, като остави домакините с човек по-малко.

През второто полувреме играчите на Густаво Алфаро стигнаха до пълен обрат и взеха важни три точки. Всичко това се случи, когато звездата Карлос Тевес се появи на терена. Той смени Вила в 61-ата минута. Само три минути след това таранът Рамон Абила изравни с четвъртото си попадение в първенството през тази кампания. Именно Карлитос във втори пореден мач донесе трите точки на своя тим. Това стана в 73-ата минута, когато беше най-съобразителен в наказателното поле на домакините и вкара своя пети гол в този шампионат.

Попадението го направи голмайстор номер едно на отбора през този сезон. Интересното е, че през миналия кръг той се отпуши след голова суша от 4 ноември, носейки победата с 1:0 във визитата на доскорошния лидер Дефенса и Хустисия.

Буквално в последните секунди на петминутното продължение 19-годишният Агустин Алмендра с глава оформи крайното 3:1 за Бока Хуниорс. Халфът влезе на мястото на Мауро Сарате в последната минута, като имаше шанса да вкара своя първи гол за клуба сред професионалистите.

Шампионите останаха на трето място, но имат вече актив от 41 точки. Бока изостава на седем от лидера Расинг Клуб, който има и мач по-малко. До края на сезона остават четири кръга. Унион е осми с 30 точки.

През следващата седмича Бока Хуниорс стартира новата кампания в Копа Либертадорес. Финалистът в турнира има визита в Боливия на Хорхе Вилстерман на 6 март.