Две дузпи лишиха Арсенал от победа в лондонското дерби (видео)

Тотнъм и Арсенал завършиха 1:1 в дербито на северен Лондон. "Артилеристите" водеха в голяма част от мача след гол на Рамзи в 16-ата минута. Хари Кейн изравни от некоректно отсъдена дузпа в 74-ата минута. Нападателят бе в засада при центрирането, след което бе бутнат от Мустафи в наказателното поле. Секунди преди края реферът даде още една много спорна дузпа, но Обамеянг стреля много слабо и пропусна. В самия край Торейра, който влезе на почивката, получи червен картон за грубо влизане в краката на Дани Роуз.

Крайният резултат не устройва и двата отбора. Тотнъм, който направи първо равенство в шампионата след 32 мача, спечели една точка от последните си три мача, изостана от лидерите и вече третото място не е толкова сигурно. Арсенал пък е в битка с Манчестър Юнайтед и Челси за четвъртата позиции и двата отбора ще имат шанс да се доближат или изпреварят “артилеристите”.

Двата отбора започнаха открито и търсеха гола. Още в третата минута "артилеристите" имаха шанс да открият резултата. След удар на Иуоби и рикошет топката се озова в краката на Лаказет в наказателното поле. Французинът стреля веднага, но не успя да уцели добре коженото кълбо и то мина доста встрани от вратата.

Защитата на Тотнъм не беше особено стабилна. В 16-ата минута тя бе изненадана от контраатака на съперника. След грешка на Санчес Лаказет изведе Рамзи и уелският национал се озова сам в половината на домакините. Той напредна, финтира Лорис и прати топката в мрежата. Така той оправда гласуваното доверие, въпреки че за него това е последно дерби на Северен Лондон, тъй като се разбра с Ювентус и от лятото ще играе в шампиона на Италия.

Играчите на "шпорите" се стараеха, но идеите в атака бяха много малко. Хари Кейн прати топката в мрежата в 24-ата минута след хубав удар с глава. Попадението обаче бе отменено, тъй като нападателят бе в засада при центрирането на Ериксен. Сон направи един добър пробив, но той не завърши с удар. Тимът на Почетино държеше топката в големи периоди, но не знаеше как да застраши Лено.

Към края на полувремето атаките на Тотнъм станаха по-опасни, но пък гол можеже да падне в тяхната врата. Лорис направи отлично спасяване след удар на Иуоби. Малко преди почивката домакините стигнаха до великолепна ситуация за изравняване. Кейн изведе Ериксен сам срещу Лено. Вратарят излезе рано и успя да спаси, а при добавката Сисоко насочи топката към мрежата, но германецът направи ново блестящо спасяване.
След почивката "шпорите" продължиха да имат предимство по отношение на владеенето на топката, но по-чистите положения бяха пред тяхната врата. Опитите на домакините все пак доведоха до някои ситуации и пред Лено, но те се откриха пред неправилните футболисти. Първо Трипиър бе изведен от Кейн, но стреля встрани от вратата. По-късно Алдервайрелд бе намерен от Ериксен на далечната греда, но ударът му от воле също не намери целта.

Междувременно Арсенал пропусна страхотна възможност да удвои аванса си. Иуоби изведе Монреал, а той върна към напълно непокрития Лаказет, но французинът направи сериозен пропуск. Малко по-късно Емери извади Лаказет и пусна на негово място Обамеянг. Почетино вкара Ламела и Тотнъм заигра още по-офанзивно.

Домакините стигнаха до изравняване с помощта на съдиите. След центриране на Ериксен Мустафи бутна Кейн и реферът отсъди дузпа. Самото нарушение бе спорно, но по-голям проблем бе, че при центрирането нападателят на Тотнъм бе в засада. От бялата точка Кейн не допусна грешка.

До края играта бе накъсана и изпълнена с нарушения. В последната минута на редовното време Арсенал получи дузпа, след като Обамеянг падна в наказателното поле. Изпълнението на габонския национал бе много слабо и Лорис спаси. Напрежението на терена стана още по-голямо, Лукас Торейра получи червен картон след грубо влизане в краката на Дани Роуз.

ТОТНЪМ - АРСЕНАЛ 1:1
0:1 - Рамзи (16)
1:1 - Кейн (74-д)