Нова пестелива победа качи Ман Сити на върха (видео)

Манчестър Сити постигна втора поредна победа с 1:0 и се изкачи на върха на класирането. “Гражданите” спечелиха при гостуването си на Борнемут, като единственото попадение в мача бе дело на Риад Марез. Алжирецът влезе в игра в края на първото полувреме на мястото на контузилия се Кевин Де Бройне, а в 55-ата минута се разписа.

Отборът на Гуардиола имаше тотално преимущество през целия мач, но не създаде много голови положения. Въпреки това спокойно можеше да отбележи още 2-3 попадения. Сити има две точки преднина пред Ливърпул, който утре гостува на Евертън.

Очаквано Манчестър Сити имаше контрол върху срещата от началото. Тимът на Гуардиола владееше топката в огромни периоди. Агуеро отправи първия удар, но той бе блокиран. С оглед на превъзходството на “гражданите” реалните голови положения бяха доста малко. Натискът на Сити обаче се увеличаваше с всяка изминала минута, а Борнемут се дърпаше все по-назад. Въпреки това домакините бяха организирани и като цяло се справяха с атаките на съперника.

В края на първото полувреме гостите получиха тежък удар. Кевин Де Бройне напусна терена поради контузия и на негово място влезе Риад Марез. В началото на втората част и Джон Стоунс напусна игра поради травма. Това обаче не се отрази на играта на Сити и в 55-ата минута Марез откри резултата. След няколко опита да намерят точния пас Давид Силва подаде на Марез и той със силен удар прати топката в близкия ъгъл на Боруц.

Попадението донесе още по-голямо спокойствие в тима на гостите и в следващите минути те създадоха няколко положения. Стърлинг на два пъти и Агуеро пропуснаха да се разпишат. Борнемут сякаш не вярваше, че може да направи нещо срещу шампиона. Играчите на Еди Хауи рядко играеха с топката, а още по-рядко стигаха в близост до вратата на Едерсон.

В 77-ата минута грешка на Симпсън изведе Стърлинг сам срещу Боруц. Английският национал тръгна да минава покрай вратаря, но стражът успя да избие топката и спаси тима си от нов гол. Малко по-късно Агуеро удари греда с много красив прехвърлящ удар. До края на мача Борнемут не направи сериозен опит да търси изравняване, а тимът на Гуардиола не изпусна инициативата. Вратарят на домакините спаси още едно положение след удар с глава на Марез.
БОРНЕМУТ - МАН СИТИ 0:1
0:1 - Марез (55)