Черно море с приятна разходка в Стара Загора, Верея не показа аргументи

Отборът на Черно постигна лесен успех с 2:0 като гост на Верея в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Първото попадение за "моряците" реализира капитанът Георги Илиев в 28-ата минута. В 63-ата минута Радослав Василев удвои преднината на своя тим. В последните минути червен картон получи капитанът на старозагорци Иво Иванов за грубо влизане в краката на Ндонгала. Успехът изстреля "моряците" на четири точки пред седмия Етър, който е и с мач по-малко.
Мачът бе по-специален за Черно море, защото ще беше под номер 1600 за тима в елита. В досегашните 1599 мача варненци имаха 568 победи, 406 равенства и 625 загуби. В тях отборът бе вкарал 1906 попадения, а беше допуснал 2032. "Моряците" са спечелили 2110 точки. Тази статистика ги нареди на седмо място във Вечната ранглиста в родния елит.

В 12-ата минута Радослав Василев засече с глава центриране на Георги Илиев, но изстрелът му прелетя над напречната греда. Минута по-късно футболистите на Черно море повториха упражнението, а този път Петър Витанов качи топката на главата на Аристоте Ндонгала, който стреля неточно. В 19-ата минута надмощието на "моряците" доведе до нов удар на Аристоте Ндонгала, спасен от Генадий Ганев. Секунди след ситуацията Родриго стреля покрай страничния стълб на вратата на Верея. Отново Ндонгала не успя да преодолее Ганев с удар от далечна дистанция в 24-ата минута.

В 28-ата минута Черно море поведе в резултата с гол на ветерана Георги Илиев. Капитанът на "моряците" вкара във вратата на Генадий Ганев от няколко метра, като преди това стражът успя да парира удар на Радослав Василев с глава. В случая домакините имаха претенции за засада на Стефан Станчев в момента на центрирането към Василев, а попадението бе седмо за Георги Илиев до момента през сезона. В 43-ата минута Ради Василев успя да се освободи добре от опеката на защитник и потърси горния ляв ъгъл, но топката излезе в аут.

В 50-ата минута Генадий Ганев направи прекрасно спасяване при удар на Радослав Василев от няколко метра, запазвайки резултата 0:1 за Черно море. В 63-ата минута Ради Василев удвои преднината на "моряците". Нападателят получи добро подаване от Аристоте Ндонгала в наказателното поле, овладя и стреля по земя в далечния ъгъл, вкарвайки топката за втори път във вратата на Ганев.
В 86-ата минута Иво Иванов остави Верея с човек по-малко след брутално влизане в краката на Аристоте Ндонгала, което му издейства директен червен картон. В 89-ата минута Васил Панайотов отправи техничен удар от границата на наказателното поле, който излезе в аут.
ППЛ, 24-и кръг:
ВЕРЕЯ - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Георги Илиев (28)

0:2

Радослав Василиев (63)

Стартови състави:

ВЕРЕЯ: Генадий Ганев, Годердзи Мачадзе, Иво Иванов, Дмитрий Иванов, Тимоте Рубин, Жосуе Нтойа, Женя Доброволски, Сергий Рудика, Андреис Ковальов, Денислав Станчев, Бедри Рюстемов