Мик Шумахер най-бърз в последния ден от тестовете във Ф2

Пилотът на Према Мик Шумахер оглави третия и последен ден от предсезонните тестове във Формула 2 на испанската писта "Херес". Синът на седемкратния шампион във Формула 1 Михаел Шумахер и част от академията за млади пилоти на Ферари записа време от 1:24.028 мин за обиколка още в ранните часове днес, което бе и най-високото постижение за целия тест.

Както и в предишните два дни, така и днес всички отбори посветиха следобеда си на пълна състезателна симулация.

Второто най-добро време, на 0.218 сек изоставане, си спечели тест пилотът на Рено Джак Айткен. Лоис Делетрас зае трето място.

Младежът на Уилямс Ф1 Николас Латифи и Ник де Врийс, който бе най-бърз в първите два дни от предсезонния тест, записаха четвърто и пето време.

Синът на Жан Алези – Джулиано остана седми, като неговият ден приключи с час по-рано заради проблем в състезателния автомобил. Само шест десети пък разделиха пилотите от топ 10.

За Мик Шумахер 2019-а е дебютна година във Формула 2 и повеждането в предсезонните тестове означава, че адаптацията му в новия шампионат няма да отнеме дълго.