Теменужков игра 10 минути за младежите на Лийдс

Българският нападател Кун Теменужков игра 10 минути при успеха на младежкия отбор на Лийдс до 23 години с 3:1 над Нюкасъл в турнира за Купата на лигата. Теменужков се появи на терена в 80-ата минута на мястото на Дейвис, а само пет минути по-късно получи жълт картон заради по-грубо влизане в битка за спорна топка.
Два гола за домакините от Лийдс вкара Райън Eдмондсън, който откри резултата в 24-ата минута, а в 47-ата отбеляза за 2:1. Гостите от Нюкасъл изравниха в 26-ата минута, но холандският нападател Паскал Стурейк оформи крайното 3:1 в 60-ата минута. С този успех Лийдс U23 спечели своята предварителна група и се класира за осминафиналите, а Нюкасъл продължава като втори отбор в група Н. От потока отпадат Саутхамптън и Нотс Каунти.