Аякс спечели холандската класика

Отборът на Аякс се класира на финала на турнира за Купата на Холандия, след като елиминира големия си съперник Фейенорд с 3:0 в Ротердам в поредното издание на местната класика. Гостите от Амстердам нанесоха своя удар в края на първото полувреме. Матийс де Лихт откри резултата в 45-ата минута, а малко след подновяването на играта Николас Таляфико удвои. В 65-ата минута полузащитникът Дони ван де Беек оформи крайния резултат след асистенция на мароканеца Хаким Зиеш. Съперник на Аякс във финала ще бъде победителят измежду Вилем II и АЗ Алкмаар, които играят в четвъртък вечер.