Арсенал се развихри срещу Борнемут (видео)

Арсенал постигна убедителна победа с 5:1 срещу Борнемут на “Емиратс” и запази четвъртото си място в класирането. Отличен мач изигра Месут Йозил, който рядко получаваше шанс за изява през последните седмици. Германецът откри резултата още в четвъртата минута, след това асистира на Мхитарян за втория гол. Косиелни, Обамеянг и влезлият като резерва Лаказет се разписаха след почивката.

Още в четвъртата минута Месут Йозил откри резултата. Германецът получи топката от Коласинак, бе оставен спокойно да навлезе в наказателното поле и красиво прехвърли вратаря. Лондончани имаха огромно превъзходство в началните минути и създадоха още няколко положения. Гостите успяха да оцелеят и показаха зъбите си. От нищото Райън Фрейзър преодоля отбраната на домакините и се озова сам срещу Лено, но вратарят направи отлично спасяване.

Малко преди да измине половин час игра отлична комбинация на Арсенал доведе до втори гол. Мхитарян намери Йозил, който му върна и той с удар от въздуха направи резултата 2:0. Гостите обаче веднага се върнаха в мача, като три минути по-късно Мусе намали след подаване на Гослинг. До почивката Борнемут малко притесни феновете на домакините, но до ново попадение не се стигна.

В самото началото на втората част “артилеристите” стигнаха до трети гол. Комбинация между Мхитарян и Йозил завърши с центриране на арменеца към Косиелни, а капитанът на Арсенал стреля, топката рикошира в играч на съперника и се разходи по голлинията. Обамеянг я довкара за всеки случай, но попадението бе дадено на французина. Тимът на Еди Хауи не се бе отказал, но атаките на домакините носеха много опасност, като Йозил пропусна да отбележи ново попадение. Удар на Гослинг пък се отклони в Монреал и топката се удари в гредата.

След час игра лондончани вече водеха с 4:1 след попадение на Обамеянг, който бе изведен от Мхитарян. Двата отбора продължиха да са активни в атака, въпреки че крайният победител вече бе ясен. Влезлият като резерва Александре Лаказет се отличи с великолепно изпълнение на фаул, което завърши в мрежата за пети гол за Арсенал.
АРСЕНАЛ - БОРНЕМУТ 5:1