Мъчителната серия на Лестър приключи пред погледа на Роджърс (видео)

Лестър сложи край на негативната си серия от шест поредни мача без победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Брайтън на "Кинг Пауър Стейдиъм" в първия си мач след уволнението на Клод Пюел. Непосредствено преди началото на този двубой "лисиците" обявиха назначението на Брендън Роджърс, който е новият мениджър на отбора. Северноирландецът изгледа успеха от трибуните. Демарай Грей (10') и Джейми Варди (63') се разписаха за домакините, а Дейви Прьопер (66') вкара за "чайките".

Двубоят започна перфектно за Лестър. В 10-ата минута Нокер изгуби в централната зона топката от Ндиди, след което Тилеманс изведе много добре непокрития Грей, който простреля Райън, след като остана сам срещу него.

Само три минути след това "лисиците" можеха да удвоят аванса си, но този път Райън спаси нов опасен изстрел на Грей, изведен от Чилуел.

В 26-ата минута и Шмайхел трябваше да показва класа, след като изби изстрел на Грос от далечна дистанция. Рикошет в Магуйър направи топката доста трудна, но стражът на Лестър се справи. Десетина минути след Шмайхел отново се намеси блестящо, спасявайки много опасен удар на Нокер от границата на наказателното поле.

В самия край на първото полувреме шут на Перейра профуча в опасна близост до дясната греда на вратата на Райън.

Второто полувреме започна с много голям пропуск на Мъри, който от няколко метра стреля иклюително неточно.

В 63-тата минута Джейми Варди удвои преднината на Лестър. Нападателят получи от Мадисън, премина покрай Дънк и стреля плътно за 2:0.

Само три минути след това обаче Брайтън намали. Центриране на Стивънс стигна след рикошет до Прьопер, който си пое топката, след което стреля в левия ъгъл.
До края Варди пропусна още един шанс след контраатака на Лестър, а Барнс и Мъри пропиляха добри възможности да донесат нещо повече на гостите в този двубой.

Лестър е на 11-о място с актив от 35 точки, докато Брайтън е 16-и.