Иван Златанов с триумф N1 при напредналите в ИТЛ

Иван Златанов спечели първата си титла при напредналите в Интерактив тенис. Във финала на Втория вечерен турнир, който се игра в клуб „18.82“, той победи с 2:1 сета (4:2, 3:4, 10:8) Ивайло Боджаков. Така след няколко полуфинала в категория 500 Златанов най-накрая вдигна купата, а победата беше още по сладка заради факта, че беше срещу носителя на приза за най-прогресиращ играч на лигата през 2018 година.

Мачът за трофея беше оспорван и продължи почти два часа. И двамата противници допускаха минимален брой непредизвикани грешки, играха с разнообразни удари и с честа смяна на темпото. В първия сет Иван направи пробив при 2:1 и успя да вземе частта с 4:2. Във втория сет Ивайло игра много силно и след почти един час размяна на удари го спечели с 4:3. В тайбрека физическата умора си каза думата. Иван беше по-свеж и с повече постоянство извоюва победата.

- Получи се страхотен мач, за тези два часа нямаше и минута почивка – каза след награждаването Златанов. – Спечелих благодарение на силния си сервис, който не позволи на противника ми да вземе предимство при посрещането. Допуснах малко непредизвикани грешки и въпреки че Ивайло беше много стабилен в защита, успях да победя. Чакам с нетърпение следващата надпревара при напредналите, защото това е уникална възможност да играеш срещу разнообразни противници. Обикновено в турнирите се срещаме едни и същи хора, а тук винаги има нови лица.

Отлична игра демонстрира и швейцарецът Филип Баерфус. Той дебютира в най-голямата аматьорска лига в България като стигна до полуфинал при напредналите. Баерфус загуби мача от финалиста Ивайло Боджаков, но със сигурност в следващите турнири ще е сред претендентите за победата.

Шампионите в трите категории на Втория вечерен турнир Стефан Стефанов, Веселин Димитров и Иван Златанов получиха безплатно наплитане на кордажа от Петър Котев, който наплиташе ракетите на част от играчите на Sofia Open 2019.

От ИТЛ припомнят, че феновете на тениса могат да се запишат за участие при напредналите в Третия вечерен турнир, който ще се играе в Tech Park, както и за трите категории на Четвъртия вечерен турнир, гостуващ в клуб 360 (бившите кортове на БСФС в Борисовата градина). Отворена е схемата и за традиционния дамски турнир Ladies Night 2019. Той започва на 11 март в Българския национален тенис център.

Повече подробности за Интерактив тенис и за турнирите на лигата можете да намерите тук.