Бенфика помете пореден съперник (видео)

Блестящата форма на Бенфика намери потвърждение в поредната убедителна победа на тима. Снощи "лисабонските орли" разгромиха с 4:0 Шавеш и отново се доближиха на точка от лидера в Примейра лига Порто. Само в последните си 5 мача в първенството, футболистите на Бенфика са вкарали изумителните 26 гола.

Гостите играха разкрепостено в началните минути, но първата им по-сериозна грешка беше наказана от Рафа Силва. Младокът Жоао Феликс покачи на 2:0 в 37-ата минута с мощен шут, а другите попадения бяха дело на Харис Сеферович и Жонас Гонсалвеш.Спортинг (Лисабон) направи много пропуски при визитата си на Маритимо и стигна само до нулево равенство. "Зелено-белите" записаха втори разочароващ резултат след отпадането от Виляреал в Лига Европа.

В класирането начело е Порто с 57 точки, пред Бенфика с 56 и Брага с 49. Спортинг е на 4-о място с 46 точки.