Тевес се отпуши и нокаутира лидера в Аржентина

Аржентинската звезда на Бока Хуниорс Карлос Тевес донесе победата на шампионите във визитата на лидера до тази седмица Дефенса и Хустисия. "Генуезците" победиха с 1:0 в мача от 20-ия кръг, като се доближиха на седем точки зад своя противник. Поражението беше първо за "бяло-зелените" , които са приятната изненада в аржентинската Суперлига през този сезон. Успехът беше 11-и за Бока през тази кампания, но имат нужда от чудо, за да могат "жълто-сините" да спечелят трета поредна титла, тъй като пет кръга преди края изостават на 10 точки от новия лидер Расинг Клуб.

На стадион "Норберто Тито Томайело" домакините бяха по-активни през първата част, но направиха няколко пропуска пред вратата на Андрада. Веднъж и защитникът Лопес изчисти топката пред голлинията. В петата минута на втората част Карлос Тевес беше точен с удар от 20 метра. Капитанът на гостите пое топката и стреля в долния десен ъгъл, вратарят Унсаин не се намеси добре и коженото кълбо влезе в мрежата.

Попадението е първо за десетката на шампионите от няколко месеца. Той се беше разписвал последно на 4 ноември, когато вкара два гола при успеха с 4:1 над Тигре на "Бомбонера". 35-годишният нападател има вече четири попадения в този шампионат.

Тевес можеше да вкара и втори гол в края на мача, но стреля в аут, останал сам срещу вратаря.

Бока е на трето място с 38 точки, Дефенса и Хустисия остана на второ място с 45 точки, като едноличен лидер вече е Расинг с 48 точки.