Рен спря силната серия на Марсилия

Олимпик Марсилия беше в серия от три поредни победи в Лига 1, но не можа да спечели гостуването си на Рен снощи. Двубоят на "Роазон Парк" завърши 1:1 след голове на Бенжамен Андре и Валер Жермен, а Жордан Амави от ОМ получи червен картон в добавеното време.

Още в 7-ата минута Ромен дел Кастийо центрира от корнер и Андре с глава направи безпомощен стража на гостите Стив Манданда. В началото на втората част Марсилия успя да изравни при доста идентична ситуация. Асистенцията беше на Флориан Товен, а Жермен отблизо прати топката в мрежата.

При победа гостите щяха да се изравнят по точки с четвъртия Сент Етиен. В следващия кръг отборът на Руди Гарсия приема именно рекордьора по титли на Франция.

Рен заема 9-о място в класирането с 37 точки и след седмица ще гостува на Ним.