Две странни дузпи измъкнаха Реал Мадрид във Валенсия (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид надви с 2:1 Леванте при гостуването си във Валенсия в среща от 25-ия кръг на Ла Лига. "Белите" реализираха две любопитни дузпи чрез Карим Бензема (43) и Гарет Бейл (78). При първата Енес Барди вдигна ръка, за да предпази лицето си, а при втората така и не се видя дали има контакт. Тимът на Пако Лопес игра силно, удари две греди, а единственото попадение за домакините реализира Роджър Марти (60). Европейският крал отново се позиционира на девет точки зад Барселона. Предстоят две издания на Ел Класико през следващата седмица - за Купата на краля и Примера.
Сантиаго Солари отново се лиши от услугите на Марсело, залагайки на Серхио Регилон. Начо Фернандес замени наказания Серхио Рамос. Лукас Васкес, Карим Бензема и Винисиус Жуниор оформиха нападателното трио на "белите". Валенсианският тим подреди 5-3-2 с Хосе Моралес и Роджър Марти в атакуващи позиции.
"Жабчетата" започнаха дръзко и създадоха няколко опасни атаки в началото на двубоя. В петата минута Рубен Рочина шутира от 22 метра, пращайки топката близо покрай лявата греда на вратата на Тибо Куртоа. В десетата Лука Модрич центрира в малкото наказателно поле, Васкес се размина на четири метра от голлинията. Последваха активни десетина минути на "лос меренгес" със и без топка, след което "синьо-червените" отново взеха инициативата.
В 20-ата Хосе Моралес падна в наказателното поле на гостите. Ел Команданте се свлече, след като Дани Карвахал си помогна с ръце в борбата с него. Съдията прецени, че няма дузпа. В 23-ата Роджър Марти нацели греда от непосредствена близост - от около метър. След изпълнение на корнер топката беше продължена към втората греда, където непокритият Марти легна за шпагат и нацели близката греда пред погледа на статичния Куртоа.
В 30-ата Леванте изпусна ново страхотно положение. Лукас Васкес не игра разчетено с топката при опит да пресече подаване към Роджър Марти в наказателното поле. Топката стигна до Робер Пиер, който нанесе шут от 15 метра, насочвайки опасно над гредата. Ответната атака на Реал Мадрид притежаваше много скорост. Винисиус получи на много добра позиция, стреля опасно към близкия ъгъл, а вратарят Айтор Фернандес изби в корнер.
19 Леванте - Реал Мадрид 1:2

В 39-ата Кабако загуби при изнасянето на топката и позволи на Винисиус да навлезе в наказателното поле. Бразилецът стигна до вратаря и след това не се разбра какво иска да направи и Айтор Фернандес улови.

В 42-ата съдията получи сигнал от ВАР за ситуация повече от две минути по-рано. Реферът отиде да прегледа повторение, след което назначи дузпа. Енис Барди вдигна ръка, за да предпази лицето си при центриране на Модрич. Въпреки че топката явно отиваше към главата на Барди, арбитърът не се поколеба и посочи бялата точка. Бензема "финтира" вратаря и отбеляза за 0:1. Веднага след гола домакините изпуснаха нова брилянтна възможност. Роджър Марти беше изведен по прекрасен начин фронтално срещу Куртоа, белгийският страж не помръдна, но "деветката" насочи в гредата.
Втората част започна с нова възможност за Марти. Секунди след старта той се пребори при съмнения за нарушение срещу Каземиро и стреля ниско по земята - Куртоа изби с крак. В 47-ата Винисиус изпусна от пет метра. Бразилецът закъсня при насочването и беше блокиран. В 56-ата Бензема скочи най-добре при статично положение, но ударът му с глава беше малко по-висок от необходимото.
В 60-ата силната игра на Леванте най-сетне донесе гол. Хосе Моралес проби отляво и центрира, Роджър Марти протегна крак, изпреварвайки Начо, и насочи много точно към далечния ъгъл - 1:1. В 71-ата Винисиус изпусна превъзходна възможност за гол. Младият бързак се стрелна напред и сам срещу вратаря не съумя да насочи далеч от неговия обсег. Айтор Фернандес изби с ръка. В 74-ата капитанът на Реал днес Бензема напусна игра за сметка на Гарет Бейл. В 75-ата Бейл продължи наляво към включилия се Регилон, чието центриране се отби от бранител и се получи коварен рикошет, при който топката излезе в корнер.
В 76-ата Шех Дукур направи безумна дузпа. Резервата понечи да изчисти топката и закачи крака на Каземиро, като бразилецът нямаше как да стреля към вратата. Повторенията не показаха добре контакта. Бейл реализира дузпата с елегантно изпълнение - 1:2. В 86-ата Начо получи втори жълт картон, с което бранителят няма да бъде на линия за дуела с Барселона в Ла Лига.
В сряда вечер Реал Мадрид посреща Барса в мач реванш за Купата на краля след 1:1 в първата среща. В събота отново "Сантиаго Бернабеу" е арена на Ел Класико - този като част от 26-ия кръг на испанското първенство.