Николай Пенчев и Онико нанесоха втора загуба на ЗАКСА в Полша (видео + снимки)

Националът Николай Пенчев и неговият Онико (Варшава) нанесоха втора загуба на лидера ЗАКСА в шампионата на Полша Plus Liga. Възпитаниците на Стефан Антига победиха като гост ЗАКСА с 3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 25:23) в мач от 23-ия кръг, който се игра пред 2033 зрители в “Хала Азоти”.

Николай Пенчев не започна в стартовия състав на Онико, но се появи като резерва още в първата и втората част. В началото на третата част Стефан Антига гласува доверие на Ники Пенчев и той остана на игрището до края на двубоя. Националът записа 7 точки (1 ас, 60% ефективност в атака, 42% перфектно и 67% позитивно посрещане) и имаше основен принос за 15-ата победа от началото на сезона за тима от Варшава.

Звездато Бартош Курек заби 27 точки (1 блок, 61% ефективност в атака), а другият световен шампион с Полша от 2018 година Братош Кволек добави още 18 точки (4 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака, 28% перфектно и 53% позитивно посрещане) и бе избран за MVP.

Диагоналът Лукаш Качмарек заби 23 точки (56% ефективност в атака), а Матеуш Биениек (2 аса, 1 блок, 77% ефективност в атака) добави 13 точки.

Така Онико вече има в актива си 45 точки (15 победи, 5 загуби) и се приближи до лидера ЗАКСА, който допусна втора загуба от началото на сезона, но продължава да е начело във временното класиране с актив от 50 точки (17 победи и 2 загуби).

ЗАКСА (КЕНДЖЕНДЖИН-КОЗЛЕ) - ОНИКО (ВАРШАВА) 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 23:25)