Торино нанесе нов удар по амбициите на Аталанта за ШЛ (видео)

Отборът на Торино постигна домакински успех с 2:0 над Аталанта в среща от 25-ия кръг на Серия “А”. Попаденията отбелязаха Армандо Ицо (42’) и Яго Фалке (46’).

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 23-ата минута, когато последователно Джанлука Манчини и Тимъти Кастаня от състава на гостите пробваха мерника си от близко разстояние. Салваторе Сиригу отрази удара на първия, а вторият стреля в аут. В 42-ата минута, още с първото си по-сериозно положение, Торино стигна до гол. Тогава Ицо се оказа най-съобразителен при разбъркване след корнер. В самото начало на втората част Фалке удвои аванса на своя тим след добра асистенция на Суалихо Мейте.

До края на мача и двата състава не сътвориха нищо интересно и така “биковете” добавиха три точки към актива си, изравнявайки се с този на Аталанта. Бергамаските обаче са с по-добра голова разлика и заемат 6-ата позиция, докато торинци са седми. За гостите в този двубой това е втора поредна загуба, която ги отдалечи на седем точки от 4-ото място, даващо право на участие в Шампионската лига.