Бърнли попари шампионските амбиции на Тотнъм при завръщането на Хари Кейн

Бърнли продължи отличната си серия и спечели с 2:1 домакинството си на Тотнъм. Добрата новина за "шпорите" бе завръщането на Хари Кейн, който го отбеляза с попадение. Капитанът на Англия се разписа за 1:1 в 65-ата минута. Преди това Крис Ууд откри резултата, а седем минути преди края Ашли Барнс донесе победата на домакините. Отборът на Шон Дайч вече осем поредни мача във Висшата лига няма загуба. Тотнъм пък остана на пет точки зад лидерите Манчестър Сити и Ливърпул.
Мениджърът на "шпорите" Маурисио Почетино влезе в конфронтация със съдията Майк Дийн след края на двубоя. Двамата си размениха остри реплики. Наставникът имаше претенции за ъгловия удар, след който падна първия гол и за нарушение на Бардсли, което можеше да му донесе червен картон.

В първите минути лондончани играеха повече с топката, но домакините бяха по-агресивни, когато тя беше в тяхно притежания. Голови положения липсваха, въпреки че още в третата минута Юго Лорис трябваше да се намесва. Директно след ъглов удар топката можеше да се озове в мрежата, ако французинът не бе видял навреме опасността.

В 17-ата минута Хари Кейн стреля опасно, но топката мина малко встрани. Към края на полувремето и двата отбора стигнаха до добри ситуации. Първо Том Хийтън се справи с удар на Ериксен. Бърнли отговори с хубав изстрел на Ашли Барнс. След като месец и половина не игра поради контузия, Кейн постепенно ще намира оптималната си форма, но много бързо показа, че е фактор и в този мач. В 38-ата минута той бе оставен непокрит и стреля с глава, но ударът бе слаб.

След почивката "шпорите" продължиха да имат голямо преимущество по отношение владението на топката. Това обаче не се изразяваше в голови ситуации. Хари Кейн пробва да изненада Хийтън с далечен удар. Изстрелът на английския национал бе великолепен и топката летеше към мрежата, но вратарят се намеси.

Бърнли успя да поведе в 57-ата минута. След ъглов удар Крис Ууд се извиси и с глава прати кълбото покрай Лорис. Бившият нападател на Лийдс отбеляза шестия си гол в последните си осем мача за първенството. Отговорът на гостите дойде относително бързо и голмайсторът бе очакван. Хари Кейн изравни в 65-ата минута. Той получи топката от Роуз, който го изведе директно с подаване от тъч, навлезе в наказателното поле и елегантно прати топката покрай Хийтън.

Тимът на Шон Дайч нямаше намерение да се задоволява с точката и се възползва от нестабилни изяви в отбраната на съперника. Седем минути преди края влезлият като резерва Гудмундсон пусна топката в наказателното поле, защитниците на Тотнъм не успяха да я изчистят, тя стигна до Ашли Барнс и той я прати в мрежата. Лондончани опитаха да натиснат в края, но стигнаха само до две разбърквания пред Хийтън

БЪРНЛИ - ТОТНЪМ 2:1
1:0 - Ууд (57)
1:1 - Кейн (65)
2:1 - Барнс (83)