Тарей Бьо спечели европейската титла в спринта, Владимир Илиев е 6-и, Краси Анев 21-и (видео)

Норвежецът Тарей Бьо спечели титлата в спринта на 10 км на европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи.

View this post on Instagram

Российский биатлонист Дмитрий Малышко прокомментировал свое выступление в спринте на чемпионате Европы в Раубичах. «Сегодня самочувствие было хорошим. Вкладывался по полной, но не смог устать, на финише еще остались силы. Трасса ледяная, скорость высокая, поэтому не удается себя исчерпать. Что делать, чтобы догнать Бо? Нужно работать, везде по чуть-чуть добавлять – и на лыжне, и в состоянии, везде по секундочкам урывать», – сказал Малышко в эфире телеканала «Матч ТВ». #биатлон#спорт#биатлонраша#biathlonrussia#russiabiathlon#biathlon#минкс#беларусь#раубичи#спринт#биатлонсдмитриемгуберниевым#инстаграм#ЧЕ#чемпионатевропы2018

A post shared by Биатлон (@biathlon_russia_) on Feb 23, 2019 at 2:04am PST

Бьо, който остава втори след българина Красимир Анев в индивидуалната дисциплина на 20 км в четвъртък, днес пропусна една мишена в първата си стрелба, измина трасето за 21:40.1 минути и триумфира в дисциплината.

Втори на 10.6 секунди се нареди Йеспер Нелин (Швеция) без грешка в стрелбата, а трети е Дмитри Малишко (Русия) на 35.2 секунди също без пропусната мишена.

И четиримата българи завършиха с топ 30, най-добре се представи Владимир Илиев, който зае шестата позиция.

Илиев беше безпогрешен в стрелбата и остана на 45.4 секунди зад Тарей Бьо.
Снимка: Julia Sadykova

Антон Синапов завърши 15-и с една грешка и пасив от 58.6 секунди, Красимир Анев е 24-и също с една пропусната мишена и изоставане от 1:16.3 минута, а Димитър Герджиков е 30-и с една грешка и на 1:26.7 минута зад победителя.

В състезанието при мъжете участваха 114 биатлонисти.

Женският спринт на 7.5 км е по-късно днес.