Лудогорец продължава да затъва при Здравков, съдията "закопа" шампионите (видео)

Отборът на Лудогорец продължи да затъва под ръководството на старши треньора Антони Здравков. Българският шампион загуби с 0:1 гостуването си на Черно море на “Тича” в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Виктор Генев в 13-ата минута. “Орлите” не познават вкуса на победата от началото на сезона, като са записали две равенства и загуба.

В тази среща направи силно впечатление и грешките, които допусна Никола Попов, който "закопа" българския шампион. В 74-ата минута Пламен Димов игра с ръка в наказателното поле, но съдията не отсъди чиста дузпа за Лудогорец. Реферът имаше пълно основание да направи това, тъй като ударът на Шверчок отиваше към вратата. Димов имаше един жълт картон и ако съдията бе взел правилно решение, играчът трябваше да бъде изгонен.
В 82-ата минута гол на Шверчок не бе зачетен, тъй като съдията отсъди фаул в атака на тарана, а такъв нямаше. Попадението бе напълно редовно.
Тук съвсем логично изниква въпросът до кога ще издържат нервите на ръководните фактори на Лудогорец, тъй като треньорската смяна изглежда твърде належаща.

Състоянието на футболистите на Лудогорец е меко казано незадоволително. Прави впечатление, че подопечните на Здравков не спазват никаква тактическа дисциплина, което категорично говори за авторитета, с който се ползва треньорът. Или по-скоро с пълната липса на такъв. Това ясно пролича още по време на контролните срещи в Турция, но спортно-техническият щаб не обърна внимание на този важен компонент. Физическата форма на състезателите също е катастрофална и тук възниква въпросът каква работа е свършил кондиционният треньор Иван Диас.
Домакините излязоха напред в резултата в 13-ата минута. След центриране отдясно Генев се оказа най-съобразителен и отблизо с глава не остави шанс на Пламен Илиев, който бе заел грешна позиция - 1:0!

В 26-ата минута българският шампион имаше отлична възможност да се върне в мача, но Марселиньо не успя да вкара, независимо че Дюлгеров бе напуснал рамките на вратата. Бразилецът се опита да го прехвърли, но удари в тялото играч на "моряците" и топката излезе в корнер. При последвалото изпълнение Джоди Лукоки шутира от удобна позиция в аут.

В 36-ата минута Ндонгала напредна и стигна до границата на наказателното поле, но шутира над вратата.

Минута по-късно Клаудио Кешеру намери в наказателното поле Вандерсон. Техничният полузащитник потърси от няколко метра удар с външен фалц и сбърка.

През втората част Лудогорец изнесе играта напред, но силите на възпитаниците на Здравков не стигнаха дори и за един гол. В 73-ата минута влезлият като резерва Якуб Шверчок се отличи със сериозен пропуск. Кешеру подаде с пета към Марселиньо, който светкавично намери Шверчок. Нападателят обаче пропусна от чиста позиция.
В 74-ата минута Пламен Димов игра с ръка в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа за Лудогорец, а имаше пълно основане да направи това, тъй като ударът на Шверчок отиваше към вратата. Димов имаше един жълт картон и ако съдията бе взел правилно решение, играчът трябваше да бъде изгонен.

В 82-ата минута гол на Шверчок не бе зачетен, тъй като съдията отсъди фаул в атака на тарана. Попадението бе редовно.
До края на срещата Мартин Минчев опита удар отдалеч, който бе спасен със сетни усилия от Пламен Илиев.

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 2. Панов, 4. Генев, 10. Василев, 16. Витанов, 21. Русев, 33. Енчев, 38. Ндонгала, 70. Димов, 71. Панайотов, 90. Минчев

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 12. Анисе, 21. Григоре, 28. Кешерю, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки