Уеска вече не е боксова круша (видео)

Новакът Уеска изигра много силно второ полувреме и изпусна победата при гостуването на Еспаньол. Мачът в Барселона завърши 1:1, но баските могат да съжаляват, че не се възползваха от няколко чисти положения в последните минути. Отборът на Франсиско Родригес няма загуба в последните си три гостувания и, макар да е на дъното на таблицата, все още таи надежди да се спаси от изпадане.

Еспаньол започна силно в опит да вземе ранен аванс. Положенията пред вратата на Роберто Сантамария следваха едно след друго и стражът на Уеска демонстрира отличен рефлекс, но нямаше какво да стори в 20-ата минута, когато Естебан Гранеро прати топката неспасяемо във вратата от пряк свободeн удар.

През втората част ролите се смениха и Уеска доминираше. За това много помогна голът на Чаби Ечейта в 47-ата минута. Той беше изведен в наказателното поле от хитър пас на Хорхе Пулидо и не остави шансове на Диего Лопес.  Гостите имаха няколко стопроцентови възможности да направят пълен обрат, но в крайна сметка се задоловиха с точката.

Еспаньол не можа да се изкачи в горната половина на класирането. "Папагалчетата" са девети в подреждането с актив от 30 точки.