Гол с ръка поведе "чуковете" към обрат в дербито с Фулъм (видео)

Уест Хам победи с 3:1 Фулъм в лондонското дерби от 27-ия кръг на Висшата лига. Гостите поведоха с попадение на Райън Бабел още в 3-ата минута, но още дпо почивката позволиха обрат. Макар и заслужена, победата на "чуковете" ще се запомни със скандалния изравнителен гол на Хавиер Ернандес. Мексиканецът прати топката във вратата с ръка, но реферът Лий Мейсън не видя това. Иса Диоп и Микейл Антонио вкараха другите два гола за Уест Хам.

"Чуковете" бяха в серия от 4 мача без победа преди този мач, но срещу Фулъм показаха характер и се придвижиха на 9-о място в класирането, докато "котиджърс" са на 19-а позиция, на цели 8 точки от спасението.

Началото беше обнадеждаващо за тима на Клаудио Раниери. Още в 37-ата минута лош пас на Пабло Сабалета позволи на Бабел да излезе очи в очи с Лукаш Фабиански. Холандецът имаше предостатъчно време за удар, но се забави и вратарят на Уест Хам изби. Защитата на домакините обаче не си взе поука и при втория си шанс Бабел не сбърка. Атаката отново премина по левия фланг, а перфектното центриране на Райън Сесеньон задължи Бабел да опъне мрежата.

В следващите минути Фулъм беше подложен на натиск и за пореден път се видя, че защитата на отбора е изключително неорганизирана. Всяко статично положение предизвикваше паника в наказателното поле на Серхио Рико, а и той не беше никак убедителен в изявите си.

В 29-ата минута испанецът излезе неуверено и боксира топката, но тя остана в опасна близост до вратата му. "Чуковете" се ориентираха по-добре, като Анджело Огбона и Иса Диоп добутаха кълбото до Ернандес. Мексиканецът плонжира в опит да играе с глава, но всъщност докосна топката с ръка и тя премина голлинията. Чичарито не си призна откровената измама, а край тъчлинията Клаудио Раниери отчаяно сочеше на страничния съдия, че голът е нередовен.

Изравняването сломи Фулъм, макар че в този етап от мача все още нищо не беше загубено. Гостите обаче грешха елементарно и това нямаше как да не бъде наказано. В 40-ата минута поредното центриране от корнер завари бранителите в бяло неподготвени и оставеният непокрит във вратарското поле Иса Диоп се разписа с глава - 2:1 за Уест Хам. Малко след това при идентична ситуация Микейл Антонио можеше да реши всичко, но този път Рико реагира блестящо.

Втората част започна с двойна смяна в състава на Фулъм. На местата на Сесеньон и Жан Микаел Сери се появиха Лазар Маркович и Андре-Франк Замбо Анкиса. Раян Фредерик пък замени Сабалета на десния фланг на защитата на Уест Хам и внесе много повече сигурност.

"Котиджърс" отново започнаха добре и Фабиански трябваше да се намесва след силен шут по земята на Бабел. После обаче играчите на Раниери необяснимо изпуснаха инициативата, без Уест Хам да прави нищо особено. "Чуковете" почти не атакуваха, но уверено държаха топката в свое притежание и държаха съперника далеч от вратата си.

В средата на полувремето Мануел Пелегрини Марко Арнаутович, а десетина минути по-късно феновете аплодираха и завръщането в игра на Мануел Лансини. Аржентинецът дълго време лекуваше контузия и днес записа първия си мач за сезона.

Лансини се включи с много желание, но в няколко ситуации се забави и провали добри атаки на домакините.

До края на мача Фулъм не създаде голово положение, а контрите на Уест Хам ставаха все по-опасни. В 78-ата минута Арнаутович стреля отблизо с глава, но Рико спаси. В 89-ата минута и гредата попречи на австрийския национал, но той все пак успя да допринесе за успеха на отбора си в добавеното време, когато с перфектно центриране намери Антонио и той с глава оформи крайното 3:1.