Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Уотфорд прегази Кардиф с хеттрик на Деулофеу (видео)

Испанското крило Жерард Деулофеу заби хеттрик във вратата на Кардиф Сити, а "стършелите" спечелиха с 5:1 гостуването си в Уелс и изглеждат като все по-реален претендент за класиране в евротурнирите. Отборът на Хави Грасия е на седмо място, а Кардиф е 17-и, само на точка над зоната на изпадащите. Тежката загуба дойде за "сините птици" след поредните победи над Борнемут и Саутхамптън, които изведоха тима на Нийл Уорнък над чертата.
Уотфорд поведе в 18-ата минута след кошмарна грешка на Бруно Манга. Цели три пъти домакините не съумяха да изчистят топката и Деулофеу се възползва от подаръка. До почивката нови попадения не паднаха, но след нея "стършелите" продължиха да "жилят" безпомощния си съперник. В 61-ата минута отново Манга не внимаваше и Деулофеу удвои аванса на Уотфорд. Не след дълго юношата на Барселона отне топката от Хари Артър и реализира първия хеттрик за Уотфорд в елитната дивизия на английския футбол от този на Марк Фалко през 1986 година.
Деулофеу не спря дотук и се отличи с асистенция за гола на Трой Дийни в 73-ата минута, с който нападателят сложи край на серията си от 8 мача без попадение срещу "сините птици". В 82-ата минута Сюлеймане Бамба върна едно попадение, но в добавеното време Дийни след центриране на Уил Хюз направи поражението на Кардиф още по-тежко.
Домакините имаха сериозни претенции, че при 0:1 реферът не е отсъдил дузпа в тяхна полза за нарушение на Дарил Янмаат срещу Джош Мърфи. С играта си обаче уелсците не заслужиха нищо повече от разгромното поражение, което ги утвърди като отборът с най-слаба защита във Висшата лига след тази на Фулъм.