Шампионска Лига

Лион и Барселона останаха непобедени в Шампионската лига (видео + галерия)

19 февруари 2019 | 23:45 - Обновена
Лион и Барселона завършиха 0:0 в първия 1/8-финален мач помежду си от Шампионската лига и останаха непобедени през този сезон в турнира. Всичко в този сблъсък предстои да се реши на реванша на 13 март на "Камп Ноу", като резултатът оставя открити всички възможности. И двата тима имаха своите възможности да измъкнат победата. През първото полувреме гредата спаси Барселона, а през втората част стражът на домакините Антони Лопеш на няколко пъти отчая нападателите на каталунците.

Двубоят започна с положение пред вратата на Лион, но ударът на Усман Дембеле мина встрани. Минути по-късно каталунците получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но и Лионел Меси не успя да уцели рамката. В ответната атака Лион стигна до първи ударв очертанията на вратата. Нанесе го младият халф Усем Ауар, но вратарят на Барселона Марк-Андре тер Стеген плонжира и спаси.
В деветата минута германецът извади късмет, след удар отдалеч на Мартен Терие. Тер Стеген все пак успя да играе с топката, която се отби в напречната греда.

Това подейства като предупреждение за играчите на треньора Ернесто Валверде, които заиграха по-активно. Последваха опасности пред вратата на Лион, а в 19-ата минута стражът на домакините Антони Лопеш отрази удар отблизо на Дембеле.
Барселона се настани трайно в полето на Лион, но домакините се бранеха добре и успяваха да организират атаки, като умело задържаха топката в разиграванията. Към 20-ата минута играчите на Барселона бяха отправили осем удара в очертанията на вратата на Лион срещу два за съперника, но гол не падаше.
С наближаването на края на първите 45 минути играта се поизравни. В 38-ата минута след продължително разиграване Дембеле опита нещо средно между удар и центриране, но Лопеш улови топката като изпревари Луис Суарес. Три минути преди края Сержи Роберто стреля, но доста слабо и не затрудни стража на Лион. Минута по-късно Дембеле стреля много опасно, като беше изпуснат от отбраната на Лион след подаване на Меси. Защитата на домакините обаче беше на мястото си при едно далечно подаване към Суарес. В ответната атака Лион организира добро нападение, завършило с удар на Терие, но неточен. Отговорът на Барса беше удар на Серхио Бускетс, след който реферът Джунейт Чакър свири края на първата част.
Второто полувреме започна с по-активна игра на Барселона, но първата голяма опасност беше пред вратата на каталунците. В 52-ата минута Бертран Траоре напредва отдясно и отправи топката към Мемфис Депай, който стреля много опасно, но топката мина на сантиметри от целта за радост на Тер Стеген. Депай беше в епицентъра на нова опасност пред вратата на Барселона в 60-ата минута. Каталунците загубиха топката в нападение, тя беше бързо изнесена към Депай, който нахлу в наказателното поле и центрира, но Тер Стеген пресече подаването. Минута по-късно германският страж отново излезе предвидливо и спря атака на Лион. Каталунците бяха близо до гол, но Луис Суарес не успя да се възползва, след като получи топката в близост до вратата. Уругваецът се завъртя и успя да нанесе удар, но топката срещна крак на защитник в бяло и излезе. В 64-ата минута Меси атакува отляво и стреля, но Лопеш отрази удара на аржентинеца.
В 70-ата минута Суарес направи нов голям пропуск, след като закъсня за едно прострелно центриране на Жорди Алба пред вратата на Лопеш, който улови топката. Пет минути по-късно уругваецът влезе в ролята на асистент на Алба, като му свали топката, но ударът на неговия съотборник не намери очертанията. Барселона натика своя съперник в половината му, като положенията следваха едно след друго, а домакините не успяваха да изнесат топката далеч от наказателното си поле. В 86-ата минута Меси настигна една топка на аутлинията и я върна към Бускетс, който стреля, но Лопеш спаси. Минута по-късно самият Меси стреля, но неточно, а ударът беше прекалено силен, за да успее Суарес да играе с глава и топката излезе в аут.
В 89-ата минута Меси беше спрян от Менди пред дъгата на наказателното поле. Той изпълни прекия свободен удар, но топката попадна право в стената. При добавката аржентинецът отново не успя да притесни сериозно Лопеш. В крайна сметка резултатът се запази и така развръзката остана за реванша на “Камп ноу”.

Папе Чейх Диоп Папе Чейх Диоп24
88' Нелсон Семедо  Нелсон Семедожълт картон
Танги Ндомбелеизлиза Танги Ндомбеле  84'
Папе Чейх Диопвлиза Папе Чейх Диоп
81' Сержи Роберто  Сержи Робертоизлиза
Артуро Видал  Артуро Видалвлиза
80' Сержи Роберто  Сержи Робертожълт картон
Мартен Териеизлиза Мартен Терие  76'
Максуел Корневлиза Максуел Корне
Бертран Траореизлиза Бертран Траоре  69'
Люка Тусарвлиза Люка Тусар
67' Усман Дембеле  Усман Дембелеизлиза

20 февруари 2019 | 12:31

Фен съм на Барса и не знам какво повече ме изморява : калпавата игра или коментарите на този ФКБ ... Рейтинг: 5 1

ФКБ
(Гост)
20 февруари 2019 | 16:36

Щото не разбираш нищо от футбол. Аз още миналата година и то преди резила с Рома алармирах, че отбора не играе добре. А вие пишехте иди. Барел на е тръгнала нагоре, и последните мачове подобрява играта в защита. Но Валверде няма смелост да предприеме няколко промени. Най-вече да пуска Аленя титуляр. И да сложи поне засега на пейката Суарез и Ракитич. Като няма друг централен нападател след като се продадоха двама може да се играе и без такъв. Испания 2010 игра с един чист нападател. Не разбирате играта. Рейтинг: 4 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ONLINEPARI
(Гост)
52
отговор
20 февруари 2019 | 11:48

ПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ПО 499$ НА СЕДМИЦА. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X - F R E E - B G Рейтинг: 1 1

ФКБ
(Гост)
51
отговор
20 февруари 2019 | 10:54

Може много да се каже за треньора и грешните избори, но за мен е факт че снощи Барселона на моменти ми заприлича на старата Барселона с високо отнемане на топката, но няма в средата кой да ускори атаката. В момента само Аленя играе офанзивно. А за Суарез по-добре да премълча. Имаше шансове за гол, ако Барселона поведе става съвсем различно но нямаше и късмет това да се случи. Неудобен резултат, ще застави отбора да играе играе внимателно. Риска трябваше да е снощи. 0 на 0 като гост е същото като минимална загуба с голове. Рейтинг: 4 3

20 февруари 2019 | 08:30

Барса вече не прилича на нищо. Никакъв футбол не играят. Ла Лига я печелят лесно главно заради Меси и заради това че понякога целия отбор срещу който играят струва по-малко от резервите им. В ШЛ не става така. Трябва да играят като отбор и Меси да е само бонуса в този отбор а не за поредна година да се мъчат да го карат всичко той да прави. Сам играч не печели в днешно време супер лесно се неутрализира тая тактика не знам колко години още ще им трябва да се осъзнаят. Затова и в Аржентина и в Барса Меси има ли слаб мач или ако въобще не е на терена - е загуба на 80% Рейтинг: 22 2

SS1
(Гост)
20 февруари 2019 | 08:39

Проблемът на Барса е, че започват много добре сезона, но в началото на следващата година губят кондиция - за разлика от Реал. Рейтинг: 10 2

РМ
(Гост)
20 февруари 2019 | 10:00

В Аржентина Меси имаше 1 силно първеснтво 2016 на Копа Америка и 1 полусилно, световното по футбол 2014, ама Аржентина има общо 4 финала, не заради Меси. През 2015 на Копа Америка и 2011, Меси не се отличи почти с нищо. Казвам почти, защото имаше по 1 гол и 1 асистенция за цяло първенство, нещо от сорта. Никой в Аржентина не е чакал и зависил от просто от Меси! На финалите може би се чака да излезе някой и да поведе отбора, но за момента не се е случвало. Рейтинг: 1 10

do RM
(Гост)
20 февруари 2019 | 11:13

Не става въпрос само за финалите. Нали Меси се контузи на квалификациите и ги видяхме колко струват Аржентина? От 8 мача без Меси имаха едва 1 победа и пак добре че се върна той да ги класира сам с хетрик в последния мач. Рейтинг: 10 0

ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР
(Гост)
47
отговор
20 февруари 2019 | 05:36

Първият онлайн ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР,играта която ви плаща докато играете , теглене в ЕВРО ! Цялата информация за играта и най добрите стратегии може да намерите на-> https://spe4eliotigri3.blogspot.com Рейтинг: 2 2

Visca eL Barca
(Гост)
46
отговор
20 февруари 2019 | 05:03

Като цяло не играхме зле. Просто последният пас и след това завършващият удар ни куцаха. Суарес е направо под всякаква критика, трябва да седне малко на пейката има някакъв проблем. На Камп Ноу дано сме в оптимална форма да ги отстраним и да продължим напред! Рейтинг: 8 9

Фен
(Гост)
20 февруари 2019 | 07:47

Кои сте вие ве хахахяха някога ходил ли си на мач на живо на барса смешници пълно по тая земя ама пълно... Рейтинг: 2 7

ПИКЕ
(Гост)
20 февруари 2019 | 08:36

ФЕН,ЛЕГЕН...МАЛОУМНИК.ТОВА ДА НЕ Е УСЛОВИЕ ,ЗА ДА СИ ФЕН НА НЕЧИЙ ОТБОР ,И НЕПРЕМЕННО ТРЯБВА ДА СИ ХОДИЛ НА ЖИВО МАЧ`ДА МУ ГЛЕДАШ.СМЕШНИК.БАРСА ИМА МИЛИОНИ ФЕНОВЕ ПО СВЕТА,ПО ВСИЧКKИ КОНТИНЕНТИ.МОГАТ ЛИ ВСИЧКKИ ДА ХОДЯТ ДА ГИ ГЛЕДАТ НА ЖИВО ВЕ ТЪПАК. Рейтинг: 8 3

(Гост)
20 февруари 2019 | 09:41

Ей фена, за твое сведение съм ходил на мачна Барса не един път! Скоро е вероятно да стана сосиос. По какво точно преценяваш хората ко Рейтинг: 2 2

(Гост)
20 февруари 2019 | 09:42

Кой е смешен и кой не ? Рейтинг: 0 1

ФКБ
(Гост)
20 февруари 2019 | 16:40

Не сме играли зле, но Валверде няма смелост да направи 2-3 промени и отбора ще се промени. Дори не посмя да изкара мача с Дембеле докрай и първата му смислена идея да пусне Роберто пред бека. Рейтинг: 0 0

20 февруари 2019 | 06:37

И те така последните 6-7 години по над 50 гола и ти да видиш всичките от ДУЗПИ Рейтинг: 14 1

Реал оле
(Гост)
44
отговор
20 февруари 2019 | 00:50

До Fkв...викаш бил съм глупак,добре....хааа да ми ядеш дъртия ташак,мазен сополив,смръдлив..да та иба във миризливия циганин хааа Рейтинг: 7 11

Juve10
(Гост)
43
отговор
20 февруари 2019 | 00:38

Пълна скръб са Барса.Пак се надяват на победа на Ноу Камп.С тази игра били фаворити за ШЛ.Пълен смях.Два-три сватбарски шута за целия мач.Даже първото полувреме Лион играха по добре.С един гол в Барселона и могат да ги направят осминки, освен ако не са приготвили някой като Касай. Рейтинг: 30 31

20 февруари 2019 | 00:44

На майка ти путката , педал.Ще говориш след мача , не преди него мършо малка. Рейтинг: 12 36

20 февруари 2019 | 00:24

До тони...Тони бонбонии,ко да ти кжа явно не я разбираш таз игра футбол.Абе мой човек,каква дузпа дали за реал при 0-1 срещу П с ж...Ами точно товае разликата..Реал прави положенияяяя..дали има съдията преценя,Вие ко праите нищооо...Бил си 4-1 рома и ще ми паднеш 3-0...това каквое,Реал кога така..никогаааа..Дори със Ювентус падаме 0-3 има нарушение и дузпа...А вие нямате положения спорни...повече не пиши за съдии...Защо преди 7-8 години и вас ви подпираха...защото бяхте отбор..шави,иниеста...наистина големи..а сега само путки останали във фарса...Аиде лека,и когато фарса направи отбор тогава пиши,иначе се излагаш Рейтинг: 17 21

20 февруари 2019 | 00:57

Къде 7-8 години бе, това с ПСЖ преди 2 години беше най-големият порнак във футбола за мен, две крайно пресилени дузпи за Барселона, и една отвратително грозно подмината за ПСЖ където Масчерано едва не уби Ди Мария , който сам срещу вратаря вкарваше - тук трябваше да има дузпа , червен и край. После даже Масчерано каза, че не знае как не беше изгонен с дузпа. А в отсрешното поле 2 подаръка. 2016-та Суарез раздава крушета срещу Атлетико М, не го гонят, после вкарва 2 гола..Предни години какво да говорим - 2ри жълт на Ван Перси за отиграване 3 секунди след сигнал за засада, червен за Джон Тери,2 дузп срещу Милан подарени, 2011 грозна симулация на Алвеш изгониха Пепе, 2009 срещу Челси всичко е казано..да не се връщаме повече, 2006 кристален гол на Шевченко отмениха, просто отврат. Барселона на Меси се опитаха и НЕВЪЗМОЖНОТО да го добутат да дублира ШЛ, но не може и не може, некадърност крайна, това е цяло десетилетие натиск от най-високо ниво и нищо, кой им е виновен? За Реал оревахте света, че срещу Атлетико М на финала признали гол от 20см засада след изсипана топка където 20 човека бяха в наказателното и че дадаха дузпа на Вазкез когато оная маймуна го задържа преди да вкара на празна врата. Няма база за сравнение. Просто Барса са некадърни да се възползват. Рейтинг: 17 16

a
(Гост)
20 февруари 2019 | 08:15

а за мен като неутрален фен казвам че най-големия порнак са последните три шампионски лиги на реал. другите отбори като барса и юве ги бутат по 1 мач по 2мача айде най много по 3 ама това на реал беше ебаси гварата всеки мач печелеха със съдията. гледам футбол от 30 години и по съидйски отбор никога не е имало те разбиха всички рекорди по подпиране от съдиите. Рейтинг: 6 4

Alex
(Гост)
20 февруари 2019 | 10:20

Ами да те е*ем у неутралния фен щом от 30 години гледаш футбол и си неутрален. И в кревата сигурно си неутрален. Рейтинг: 0 0

20 февруари 2019 | 00:22

Я по-спокойно. Лион миналата година а и тази тресна Сити, а преди няколко дни тресна и ПСЖ. Приличен мач на Барселона. Поне имаше някакво раздвижване и доста по-добри защитни действия. Рейтинг: 18 18

FLORENTINO PEREZ
(Гост)
20 февруари 2019 | 00:25

А бе дървен разбирач нямаш ли друга плоча че тази се изтърка от пускане . Честно на всяка манджа мерудия ли си ? тоест на всички постове за "Барса " ли си длъжен да отговаряш ? Доста изнервящ си . Рейтинг: 8 8

Месут
(Гост)
40
отговор
20 февруари 2019 | 00:20

ко ми се праите реалчета МЛАК НИКОГА ням да имате фудболисти като меси ракитич суарес наваро иско Рейтинг: 4 7

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

В ШЛ Мадрид вече печели „защото така” 26 април 2018
Реал Мадрид победи „защото така”. Защото е отбор специалист по преобразуването на действителността, по откъсването от футболната ортодоксалност. В това отношение няма равен. В Мюнхен заби две крошета в ...
Иниеста: Този състав на Барселона заслужава ... 02 януари 2019
Легендата на Барселона Андрес Иниеста даде интервю пред каталунския “Спорт”, като ви представяме най-интересните теми, по които говори.За Карлес Аленя и Рики ПуигСтрахотно е, че играчи от школата могат да ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.