Де Роси с хубав жест към Флоренци

Халфът на Рома Даниеле Де Роси е титулярният капитан на “вълците”, но все по-рядко започва мачовете на тима си от първата минута. 35-годишният ветеран се включи от пейката при победата с 2:1 на “джалоросите” срещу Болоня в понеделник вечерта на “Олимпико”. Десният бек на Рома Алесандро Флоренци подхвърли капитанската си лента към Де Роси, но световният шампион с Италия от Мондиал 2006 не пожела да я вземе и му я върна в знак на уважение.

Въпреки победата, тимът на Рома показа доста неубедителна игра, особено през първото полувреме, а с основен принос за успеха бе шведският страж Робин Олсен. Отборът на Еузебио Ди Франческо заема пета позиция в класирането, на точка зад четвъртия Милан. Болоня е на 18-о място.