Пореден силен мач изкачи Леверкузен до пето място (видео)

Тежкото гостуване в Русия на Краснодар (0:0) в четвъртък вечер не се отрази на Байер (Леверкузен) и отборът записа победа с 2:0 над Фортуна (Дюселдорф) в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Това изкачи домакините до пета позиция в класирането - на 5 пункта от зона “Шампионската лига”.

Успехът, дошъл след голове на Кай Хавертц (18’) и Леон Бейли (66’), е четвърти пореден в първенството, с което “аспирините” се намират в най-добра форма от всички.

През първото полувреме Байер почти не даде топката на съперника, като я владееше в 88% от времето. Независимо от това гостите имаха две възможности. Още в 15-ата минута прероденият Карим Белараби трябваше да напусне заради контузия, но съотборниците му от Леверкузен реагираха добре и само три минути по-късно 19-годишният Кай Хавертц вкара за 1:0 след асистенция на Кевин Фоланд.

Футболистите на Фортуна така и не успяха да се върнат в мача. Втората част премина основно в тяхната половина. В 66-ата минута Митчел Вайзер стреля по диагонала, но ветеранът Ярослав Дробни не се намеси по най-добрия начин и Бейли реализира на празна врата за 2:0.

В четвъртък тимът на Петер Бос ще трябва да изнесе нов силен двубой, за да елиминира Краснодар на 1/16-финалите в ЛЕ. След това в неделя идва ред на дерби с Борусия (Дортмунд).

Отборът от Дюселдорф ще посрещне следващия кръг на 12-а позиция - на 10 точки от опасната зона.