Наполи отново не намери път към гола (видео)

Отборите на Наполи и Торино завършиха при резултат 0:0 на “Сан Паоло” в последен мач от неделната програма на 24-ия кръг на Серия “А”. Домакините от Неапол трябва да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като пропиляха много положения за гол, а вратарят на гостите Салваторе Сиригу отчая противниковите нападатели Лоренцо Инсиние и Аркадиуш Милик. За "партенопеите" това е второ поредно нулево равенство в Италия и общо трето в последните им четири шампионатни мача. Другите две дойдоха в двубоите им срещу Милан и Фиорентина, а между тях Наполи вкара три попадения за победата с 3:0 над Сампдория. За Торино това е десето реми в 13-те гостувания на тима в Калчото през този сезон.

Карло Анчелоти беше направил само две промени в сравнение с победата с 3:1 над Цюрих в Лига Европа. Давид Оспина замени Алекс Мерет на вратата, а Елсейд Хисай действаше по левия бек вместо Фаузи Гулам. Атаката на тима се водеше от новият капитан на отбора Инсиние и Милик. В състава на Торино също имаше само две промени от победата с 1:0 над Удинезе в миналия кръг. Николас Н’Кулу играеше вместо Кофи Джиджи в центъра на защитата, а Яго Фалке отстъпи мястото си на Лоренцо Де Силвестри. На върха на атаката беше капитанът на тима Андреа Белоти.
Първата опасност в мача дойде в 9-ата минута, когато Инсиние пусна пас към Хосе Кайехон в близост до вратата. Той обаче беше изпреварен от Салваторе Сиригу, който изби топката в корнер. В 15-ата минута удар на Милик мина на сантиметри встрани от гредата. Секунди по-късно отново той имаше шанс за гол, но се размина с топката при пас на Пьотър Зелински пред противниковата врата. В 22-ата минута Сиригу отрази опасен удар на Инсиние в близкия ъгъл. В 24-ата нова възможност се откри пред Милик, но изстрелът му с глава се озова в ръцете на вратаря на гостите. В 28-ата минута Сиригу отново спря шут на Инсиние. В 33-ата Милик продължи с пропуските, след като негов удар от границата на вратарското поле мина покрай вратата.
Втората част също започна с натиск на Наполи. В 51-ата минута Сиригу трябваше да се намесва при удар на Фабиан Руис, избивайки го в корнер. В 62-ата стражът спаси и шут на Милик, като стори същото и в 68-ата минута. В 74-ата и гредата не позволи на Инсиние да се разпише. В добавеното време на мача главният рефер първоначално показа втори жълт и съответно червен картон на Алан за нарушение срещу Белоти, но впоследствие разбра грешката си и отмени решението си, санкционирайки с жълт картон истинския виновник за фаула Кевин Малкюи.

С равенството днес Наполи събра 53 точки, отдалечавайки се на 13 от лидера в класирането Ювентус. Торино се намира на 9-о място с 35 пункта.

НАПОЛИ - ТОРИНО 0:0

Наполи: Оспина - Малкюи, Максимович, Кулибали, Хисай - Кайехон, Алан, Руис, Зиелински - Инсиние, Милик