Етър прегази Дунав, "болярите" продължават битката за Топ 6 (видео)

Отборът на Етър постигна лесен успех с 3:0 над Дунав (Русе) в среща от 21-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията за "болярите" реализираха Флорент Боджадж (47), Даниел Младенов (69) и Милчо Ангелов (82). Футболистите на Красимир Балъков изиграха много силен мач, с който за пореден път дадоха сериозна заявка за Топ 6.

"Виолетовите" са на точка от шестото място, където в момента се намира Черно море. Играчите на Илиан Илиев вчера също спечелиха трите точки срещу ЦСКА-София в дербито от кръга.

Положението при "драконите" остава изключително тежко. Тимът на Людмил Киров е на 12-о място с актив от едва 15 точки.

Първата интересна ситуация в на стадион "Ивайло" дойде в 4-ата минута, когато Светослав Ковачев направи страхотен пробив. Младият футболист влезе мощно в наказателното поле и падна, но главният съдия посочи играта да продължи.

В 11-ата минута Георги Сърмов опита удар от далечна дистанция, но топката не намери очертанията на вратата. Етър натисна “драконите”, а ситуациите почнаха да се редят една след друга. В 16-ата минута Румен Руменов стреля от границата на наказателното поле, но Макенджиев изби в ъглов удар. При изпълнението на корнера Даниел Младенов отправи удар с глава, но отново стражът на гостите се справи.

В 28-ата минута Ахмедов отправи първия точен удар за Дунав, но Христо Иванов улови коженото кълбо. В последните секунди на първата част Румен Руменов опита мерника си с фронтален удар от границата на наказателното поле, но топката премина в аут.

Второто полувреме започна мечтано за домакините. Две минути след подновяването на играта Флорент Боджадж откри резултата. Нападателят шутира от движение, кълбото рикошира и влезе в мрежата на Благой Макенджиев.

В 65-ата минута резервата Драгош Фирцулеску шутира от дистанция, но Христо Иванов отново се справи със ситуацията. Четири минути по-късно "болярите" направиха отлична контраатака, която завърши с второ попадение. Крум Стоянов направи мощен пробив през центъра, след което изведе Даниел Младенов, който майсторски заби своя шести гол от началото на сезона в елита.

В 76-ата минута Диян Димов засече с глава подаване от корнер, но топката излезе в аут. В 82-ата минута играчите на Красимир Балъков стигнаха до трети гол. Здравко Илиев центрира в наказателното поле към резервата Милчо Ангелов, който с едно докосване прати кълбото в мрежата на Макенджиев.

Две минути преди края на срещата Диян Димов опита труден изстрел, но Христо Иванов изби. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Ивайло".

В следващия кръг “виолетовите” гостуват на Берое, а Дунав приема Верея.