Новият отбор на Боби Цонев изпусна спечелен мач (видео)

В мач от 21-ия кръг на хърватското първенство Горица и Интер (Запрешич) завършиха наравно - 2:2. За гостите не игра новото им попълнение Борислав Цонев, който се очаква да дебютира следващата седмица срещу Славен Белупо.

Мачът започна перфектно за Интер. Бившият футболист на Славия Сердер Сердеров и Никола Рак дадоха солиден аванс на тима още до 6-ата минута. В 19-ата обаче отборът от Запрешич остана с човек по-малко, след като Андрей Шимунец получи червен картон. Преди това Кристиан Ловрич вече бе върнал едно попадение.След почивката Лукаш Зволински пропусна дузпа за Горица, но Джоуи Сук изравни в 84-ата минута за отбора, воден от бившия футболист на ЦСКА Сергей Якирович.

В дербито на кръга Риека не успя да победи Хайдук (Сплит) и двубоят приключи без голове. Начело в Хърватия е Динамо (Загреб) с 51 точки и мач по-малко от втория Риека, който има 38 точки. Трети е Осиек с 37 точки.