Пропадането на Селта продължава с пълна сила (видео)

Свободното падане на Селта в Ла Лига продължава със седма загуба от последните осем кръга. Този път тимът беше разгромен на свой терен с 4:1 от Леванте. По този начин отборът от Галисия вече рискува да се окаже в зоната на изпадащите, ако Райо Валекано спечели своя мач.

Капитанът Хосе Моралес вкара два гола-близнаци за гостите, а Хорхе Андухар-Коке и Борха Майорал добавиха по един. Брайс Мендес реализира единственото попадение за домакините от дузпа. За крушението на домакините спомогна и изгонването на Риад Будебуз в началото на второто полувреме.

Още от началото се видя, че футболистите на Селта не са ниво и в 20-ата Моралес се промъкна между централните защитници за 1:0. Последваха два 100-процентови пропуска на “жабчетата”, след което такъв направи и Уго Майо от Селта. В 35-ата минута обаче въпросният Майо не реагира добре при центриране от корнер и Коке го надскочи за 2:0 за Леванте.

Всичко приключи в 49-ата минута, когато Будебуз извърши напълно излишно и в същото време много грубо нарушение и видя червения цвят на картона.

В 62-ата Моралес покачи на 3:0 за своя тим, като това попадение беше копие на първото му.

Едва две минути преди края на редовното време домакините спечелиха спорна донякъде дузпа, която Мендес реализира.

Това обаче не беше всичко, защото Борха Майорал заби още един гол в мрежата на домакините за крайното 1:4.

С този успех Леванте се изкачи на 11-а позиция и набра самочувствие преди домакинството си на Реал Мадрид след седмица.