Дейвис с контузия преди Звездния уикенд

Суперзвездата на Ню Орлиънс Антъни Дейвис се контузи в последния двубой на Пеликанс преди Звездния уикенд, а това моментално накара медиите в САЩ да поставят под въпрос участието му в Мача на звездите. Най-обсъжданият баскетболист в НБА в последно време получи травма на рамото при опит да блокира Нърленс Ноел в края на първото полувреме на домакинството срещу Оклахома Сити.

208-сантиметровото тежко крило фаулира съперника си, а след това директно тръгна към съблекалнята, като не движеше лявата си ръка. Ядрено-магнитният резонанс е показал, че става дума за мускулна контузия на лявото рамо.

Дейвис завърши с 14 точки, 4 борби, 2 асистенции ,1 чадър и 1 отнета топка за 16 минути игра, а Пеликанс се справиха с Тъндър, печелейки със 131:122.