Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Гол в стил "Неделев" откри кръга във Франция (видео)

Ним продължава да изненадва приятно с представянето си и днес постигна трета победа в последните си пет мача в Лига 1. Възпитаниците на Бернар Блакар надвиха с 2:0 у дома Дижон в първа среща от 25-ия кръг и вече са в горната половина на таблицата.

Големият герой за домакините беше Тежи Савание. 27-годишният нападател откри резултата с много красив гол в средата на първото полувреме. Той видя, че стражът на Дижон Сори Каба е излязъл малко напред и с удар почти от центъра го прехвърли. Попадението много напомни на това на звездата на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев в последното дерби с Локомотив (Пловдив).

Савание изстреля топката от 48 метра, а статистиците посочиха, че това е попадението от най-голяма дистанция от началото на сезона във френския елит.

В 83-ата минута Антонин Бобишон вкара втори гол за Ним, а малко по-късно Усама Хадади от гостите получи червен картон.

Ним е на 9-о място в класирането с актив от 36 точки, а третата поредна загуба остави Дижон непосредствено над чертата на изпадащите.